Fly4free.pl

Singapur w końcu się otwiera! A LOT planuje przywrócenie lotów z Warszawy

Foto: 123
Od 1 kwietnia wszyscy zaszczepieni podróżni będą mogli wjechać do Singapuru bez konieczności kwarantanny i testów po przyjeździe. Od końca marca zniknie też wiele koronawirusowych restrykcji w codziennym życiu. To dobra wiadomość – jeszcze lepszą jest planowane wznowienie bezpośrednich lotów z Warszawy, które może nastąpić już od końca października.

Na tę wiadomość czekaliśmy od dawna. Singapur był bowiem bardzo długo szczelnie zamknięty na zagranicznych podróżnych, a nawet gdy zaczął liberalizować przepisy, to wciąż możliwości podróży do tego kraju były mocno ograniczone. Przypomnijmy więc: zgodnie z obecnymi przepisami w pełni zaszczepieni podróżni muszą wykonać przed podróżą test na koronawirusa, wypełnić on-line wniosek o uzyskanie Vaccinated Travel Pass i wykonać kolejny test po przyjeździe – dopiero jego negatywny wynik zwalnia z kwarantanny. Do tego do Singapuru można dolecieć jedynie tzw.  Vaccinated Travel Lane, czyli specjalnie wyselekcjonowanymi połączeniami z kilku krajów Europy. Na szczęście od 1 kwietnia przepisy mocno się zmienią.

Od tego dnia Singapur zniesie obowiązek  występowania o VTP dla w pełni zaszczepionych podróżnych, nie trzeba będzie też testować się po przylocie do kraju. Jednocześnie, co chyba najważniejsze, nastąpi pełna liberalizacja podróży lotniczych, bo przewoźnicy nie będą już musieli wykonywać połączeń w oparciu o VTL. To świetne wieści, choć w pełni zaszczepieni podróżni wciąż będą musieli wykonać test na koronawirusa przed podróżą – może to być zarówno PCR jak i zwykły test antygenowy. Jednocześnie jednak singapurskie władze sugerują, że wraz z poprawą sytuacji epidemicznej ten wymóg także wkrótce może być zniesiony.
Singapur znosi też wiele restrykcji wewnętrznych: od 29 marca zniknie m.in. obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz, zwiększone zostaną tez limity dotyczące liczby widzów na dużych imprezach.

Z pewnością najciekawsze w tym wszystkim jest to, że LOT planuje wznowienie połączeń z Warszawy do Singapuru. W systemie rezerwacyjnym są już dostępne bilety na połączenia, które miałyby zostać zainaugurowane od 31 października. Loty na tej trasie mają być realizowane aż 4 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, czwartki i soboty.
W rozmowie z Fly4free.pl rzecznik LOT Krzysztof Moczulski potwierdził nam, że LOT jest wstępnie zainteresowany wznowieniem połączeń do Singapuru.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »