Fly4free.pl

Oceanarium zamknięto przez koronawirusa. Teraz zwiedzają je… pingwiny

pingwiny shedd aquarium
Foto: Shedd Aquarium

Shedd Aquarium jest jednym z tych miejsc, które z powodu koronawirusa wstrzymały tymczasowo działalność. Ale to nie znaczy, że w środku nic się nie dzieje. Pingwiny – jedna z najpopularniejszych atrakcji całego obiektu – ruszyły na podbój swojego „domu”.

Choć koronawirus dosłownie dziesiątkuję branżę turystyczną, okazuje się, że w tym całym zamieszaniu i stosie mało pozytywnych informacji, znajdują się też urocze perełki i pozytywne efekty zamykania atrakcji turystycznych.

Oceanarium zlokalizowane w Chicago podzieliło się na swoim Twitterze krótkim filmem, którego głównym bohaterem jest pingwin Wellington. Niewielki ptak z zaciekawieniem ogląda akwarium pełne egzotycznych ryb w części poświęconej Amazonii. A ryby wydają się być nim równie mocno zainteresowane.

 

Na innych filmach zobaczycie też Annę i Edwarda, które spacerują razem podczas „randki”. Akwarium wyjaśniło bowiem, że te pingwiny będą parą również w trakcie zbliżającego się sezonu lęgowego.

Wszystko dlatego, że gdy w obiekcie zabrakło turystów, obsługa zdecydowała się wypuścić pingwiny na mały spacer. Zwierzęta mogły więc pozwiedzać miejsce, które na co dzień obserwują od drugiej strony.

– Opiekunowie stali się bardzo kreatywni, jeśli chodzi o urozmaicanie życia zwierząt – tłumaczy przedstawiciel Shedd Aquarium w rozmowie z Chicago Tribune. – Tworzą dla nich nowe doświadczenia, aktywności, wzbogacają menu. Wszystko po to, by utrzymać ich aktywność, zachęcać do odkrywania i uruchamiania naturalnych zachowań danego gatunku – dodał.

Film spotkał się z pozytywnym przyjęciem, a wielu internautów apelowało, by pracownicy częściej dzielili się takimi informacjami. W czasie, gdy 99 proc. dotyczących koronawirusa jest przygnębiających, taka odmiana jest bardzo potrzebna. Akwarium obiecało, że przygody pingwinów będą publikowane regularnie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Kowalski - opcje.
V3ntr, 17 marca 2020, 20:13 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »