Fly4free.pl

Linie odwołają w wakacje tysiące lotów z Schiphol! Anulacje dotkną nawet 13,5 tys. pasażerów dziennie

Foto: Paparacy / Shutterstock.
Słynne lotnisko w Amsterdamie, które boryka się z brakiem rąk do pracy, określiło maksymalne dzienne limity liczby pasażerów, których jest ono w stanie przyjąć w lipcu i sierpniu. Samo lotnisko wskazuje, że w niektóre dni limity te są o kilkanaście tysięcy pasażerów niższe od spodziewanej liczby podróżnych. Efekt? Linie będą zmuszone do odwoływania lotów lub przenoszenia ich na inne lotniska.

Lotnisko Schiphol już od wielu tygodni boryka się z brakiem rąk do pracy, czego efektem były kolejki, opóźnione i odwołane loty, a także sytuacje bez żadnego precedensu w branży lotniczej: proszenie linii o to, by nie sprzedawały już więcej biletów na wybrane loty, a nawet próby nakłonienia przewoźników do anulowania części połączeń. Jednak w świetle czwartkowego komunikatu lotniska wydaje się, że najgorsze jest dopiero przed nami.

Lotnisko w Amsterdamie wywiesiło bowiem białą flagę i jasnym tekstem poinformowało, że nie jest w stanie obsłużyć wszystkich pasażerów, którzy mieli zarezerwowane w wakacje loty z i do Amsterdamu. Władze portu określiły nawet dzienne limity podróżnych, które mogą maksymalnie zostać obsłużone na lotnisku w lipcu i sierpniu. To ok. 67500 pasażerów w najbardziej zatłoczone dni w lipcu i 72500 pasażerów w sierpniu.

– Trudna sytuacja na rynku pracy sprawiła, że jest zbyt wielu pracowników niezbędnych do wykonywania czynności mających na celu obsłużenie wszystkich podróżnych, którzy chcą podróżować z lotniska tego lata. Brak interwencji z naszej strony oznaczałby trudne do wyobrażenia kolejki i w efekcie to, że wielu pasażerów nie zdąży na swoje loty. Dlatego podejmujemy te działania z niezwykle ciężkiem sercem. Nie chcemy bowiem niczego więcej niż to, by powitać z otwartymi ramionami wszystkich podróżnych. Tego lata na Schiphol możemy zrobić dużo, ale nie wszystko. Stworzenie limitów już teraz oznacza, że zdecydowania większość pasażerów będzie w stanie podróżować z Schiphol w bezpieczny i odpowiedzialny sposób – komentuje Disk Benschop, prezes lotniska w Amsterdamie.

Kluczowe jest jednak ostatnie zdanie komunikatu. Limity określone na lipiec oznaczają bowiem, że w najbliższych tygodniach oferowanie na lotnisku Schiphol jest zbyt duże w stosunku do możliwości lotniska aż o 13,5 tysiąca foteli dziennie!

„Nie oznacza to, że tylu pasażerów będzie poszkodowanych przez tę decyzję, bo nie wszystkie te miejsca zostały jeszcze sprzedane” – próbuje łagodzić lotniiko w komunikacie, ale zaraz dodaje, że loty z pewnością będą odwoływane. I będzie ich naprawdę dużo.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »