Fly4free.pl

Samoloty, autobusy i pociągi tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców! 1 kraj w UE wprowadza takie zmiany

Foto: Patryk Kosmider / Shutterstock
Od 10 stycznia transport publiczny (zarówno lokalny jak i międzyregionalny) będzie dostępny we Włoszech tylko dla osób, które są w pełni zaszczepione lub są ozdrowieńcami. Oznacza to, że nie będzie można korzystać z tych środków transportu (w tym także samolotów) na podstawie negatywnego wyniku testu.
W ślad za innymi krajami Włosi dość mocno zaostrzają koronawirusowe restrykcje. Już przed świętami informowaliśmy m.in. o tym, że skracają oni ważność unijnego certyfikatu COVID. Teraz zaś Włosi zdecydowali się na zaostrzenie rygorów, jeśli chodzi o korzystanie przez Włochów w niektórych dziedzinach życia z covidowych przepustek, czyli green passów i super green passów. Największa rewolucja szykuje się, jeśli chodzi o transport publiczny, ale nie tylko.

Zmiany wejdą w życie od 10 stycznia. Od tego dnia posiadanie Super Green Pass będzie obowiązkowe, jeśli będziemy chcieli skorzystać z lokalnego i regionalnego transportu publicznego. Na liście znalazły się właściwie wszystkie środki transpotu, a więc linie metra, autobusy komunikacji miejskiej i długodystansowe, pociągi (w tym międzyregionalne pociągi dużych prędkości), tramwaje, łodzie, statki oraz samoloty (na trasach krajowych). Zmiany te oznaczają, że w praktyce nie będzie możliwe korzystanie z tych środków transportu dla osób z samym negatywnym wynikiem testu na koronawirusa, czyli przez osoby, które nie są ozdrowieńcami i nie są w pełni zaszczepione.
Podobne regulacje dotyczące transportu publicznego obowiązują tez w innych krajach UE, np. we Francji, jednak tam można korzystać ze środków komunikacji zbiorowej także w oparciu o negatywny wynik testu na koronawirusa.

Nie są to jedyne zmiany, bo od 10 stycznia Super Green Pass będzie też wymagany w restauracjach (wyłączając ogródki), wyciągach narciarskich, hotelach, basenach oraz m.in. imprezach targowych i w centrach wellness.

Nowe przepisy pozostaną w mocy przynajmniej do zakończenia trwającego do 31 marca 2022 roku stanu wyjątkowego. W przeddzień ogłoszenia nowych przepisów ogłoszono, że we Włoszech zanotowano 98030 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – to najwyższy dobowy wskaźnik od wybuchu pandemii.

Jednocześnie Włochy zmieniły reguły kwarantanny. Od tej pory nie będzie ona już wymagana w przypadku kontaktu z osobą zarażoną dla osób, które otrzymały dawkę przypominającą lub w ciągu ostatnich 120 dni zakończyły cykl szczepień lub przechorowały koronawirusa.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
No to grubo. Krytycy jeszcze niedawno przedstawiali "Opowieść podręcznej" jako dystopijną odrealnioną rzeczywistość, a to właśnie dzieje się na naszych oczach. Współczuję osobom starszym, które niezaszczepione chciałyby dojechać autobusem lub metrem do lekarza.Świat oszalał. To ciężko objąć umysłem, a co dopiero słowami, gdy kraj ze szczepieniami 90%, w którym ilość zachorowań rośnie wprost proporcjonalnie do ilości zaszczepionych, dalej brnie w to bagno. Ludzie, proszę obudźcie się w końcu.
AgaZap, 30 grudnia 2021, 16:15 | odpowiedz
Jest nowy komentarz Witolda Gadowskiego na YT
Marcin Lipsa, 30 grudnia 2021, 17:40 | odpowiedz
Dokłądnie to jest totalny obłęd Orwell to już bajka dla grzecznych 5 latków
Grażyna Buła, 30 grudnia 2021, 19:26 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Dokładnie a ludzie  nic. Chcą być marionetkami? Chcą żeby zanich myśleć? Nuechca wolności?
Grażyna Buła Dokłądnie to jest totalny obłęd Orwell to już bajka dla grzecznych 5 latków
Barbara Leniar, 30 grudnia 2021, 20:28 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Wierzę w to, że przejrzą na oczy. Pewnych decyzji już nie będzie można odwrócić i zostanie komuna dlatego jeśli ktoś ma wątpliwości, to proszę niech szuka informacji. Samemu, nic nie narzucając, sami wyróbcie sobie zdanie. Wierzę w inteligentnych ludzi i że ten obłęd będzie miał zakończenie dobre dla społeczeństw.
AgaZap No to grubo. Krytycy jeszcze niedawno przedstawiali "Opowieść podręcznej" jako dystopijną odrealnioną rzeczywistość, a to właśnie dzieje się na naszych oczach. Współczuję osobom starszym, które niezaszczepione chciałyby dojechać autobusem lub metrem do lekarza.Świat oszalał. To ciężko objąć umysłem, a co dopiero słowami, gdy kraj ze szczepieniami 90%, w którym ilość zachorowań rośnie wprost proporcjonalnie do ilości zaszczepionych, dalej brnie w to bagno. Ludzie, proszę obudźcie się w końcu.
Reporter, 30 grudnia 2021, 20:58 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Zastanawiam sie teraz, jaka forma rzadow jest obecnie we Wloszech. Na demokracje to juz nie wyglada 
Hansu, 1 stycznia 2022, 10:21 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »