Fly4free.pl

Samolot Ryanaira przerwał lądowanie, bo auto przebiło płot i wjechało na teren lotniska!

Foto: Rebius / Shutterstock

W sobotni wieczór samochód osobowy kierowany przez 59-latka przebił płot regionalnego lotniska w niemieckim Weeze i zaczął jechać na pas startowy. W tym samym czasie do lądowania podchodził samolot Ryanaira z Rzymu, który z tego powodu musiał przerwać manewr. Na szczęście samochód udało się zatrzymać.

Nieszczęście było blisko, bo gdy kierowca prowadził już samochód po pasie kołowania, samolot Ryanaira był już w trakcie manewru podchodzenia do lądowania. Ostatecznie samochód został zatrzymany przez lotniskowe służby bezpieczeństwa. Pasażerowie zdecydowanie odczuli, że coś jest nie tak.

– Zbliżaliśmy się do lotniska w Weeze i nagle samolot ponownie przyspieszył, a koła się schowały. To było przerażające doświadczenie – opisuje cytowana przez polsatnews.pl jedna z pasażerek.

 

Według relacji świadków, samolot wykonał kilka okrążeń wokół lotniska, po czym maszyna została skierowana na międzylądowanie do portu lotniczego Munster/Osnabruck.

Władze portu potraktowały ten incydent poważnie i zdecydowały się całkowicie zamknąć lotnisko na 40 minut – od godziny 20.30 do 21.10. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autem 59-latek był nietrzeźwy, ale nie wjechał celowo na teren lotniska –  prawdopodobnie stracił on kontrolę nad pojazdem ze względu na zły stan zdrowia. Niemieckie donoszą, że trafił on do szpitala, choć oczywiście może spodziewać się zarzutów. Ostatecznie samolot Ryanaira z Rzymu wylądował na lotnisku Weeze o godzinie 22.05, czyli około 90 minut po planowanym przylocie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »