Fly4free.pl

Samolot Austrian Airlines wpadł w chmurę gradową. Lodowe kule poważnie uszkodziły maszynę!

Foto: Twitter
Uszkodzenia dzioba, rozbite przednie szyby i zniszczone osłony – to bilans burzy gradowej, na którą napotkał samolot linii Austrian Airlines lecący z Palma de Mallorca do Wiednia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę. Przez większość lotu z Hiszpanii Airbus A320 linii Austrian Airlines nie działo się nic godnego uwagi, a problemy miały się rozpocząć na ok. 20 minut przed planowanym lądowaniem w stolicy Austrii. Wówczas – jak informuje w komunikacie linia lotnicza – samolot wpadł w „komórkę burzową” połączoną z intensywnym gradobiciem.

Jak czytamy w relacjach świadków, potężne lodowe kule o wielkości piłek golfowych wywołały nagłe turbulencje i panikę na pokładzie wśród pasażerów.

Mimo trudnych warunków maszyna bezpiecznie wylądowała na lotnisku w Wiedniu, choć nie było to łatwe, bo jak widzimy na zdjęciach, zwłaszcza przód samolotu został dość poważnie pokiereszowany przez grad.

Uszkodzeniu uległ więc dziób samolotu, szyby kokpitu oraz przednie panele, a także osłona radaru pogodnego, co w sumie mocno utrudniło pilotom lądowanie. 

Maszyna przejdzie teraz intensywną naprawę, co może potrwać nawet kilka tygodni.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »