Fly4free.pl

Czy to najdroższa wycieczka na świecie? 24-dniowe safari w 6 krajach za… 715 tysięcy złotych!

Safari
Foto: Thomas Dekiere / ShutterStock
Wyprawa Ultimate Safari firmy Go2Africa z RPA zyskała miano jednej z najdroższych zorganizowanych wycieczek na świecie (a przynajmniej tak reklamuje ją sam touroperator). Za 24-dniową podróż, która zakłada odwiedzenie sześciu krajów i zobaczenie największych atrakcji Afryki trzeba zapłacić… ponad 163 tys. euro, czyli równowartość ok. 715 tys. zł.

Firma Go2Africa, specjalizująca się w organizowaniu wypraw po Afryce ogłosiła ofertę wycieczki na swojej stronie internetowej. Opatrzono ją hasłem: „Wyobraź sobie, że wyruszasz w podróż, która przekracza granice tradycyjnego podróżowania i zabiera Cię do krainy, w której nieokiełznana przyroda harmonijnie współistnieje z odprężającym komfortem„. Podczas Ultimate Safari podróżni zobaczą rajskie plaże na Seszelach, majestatyczne Wodospady Wiktorii, z bliska przyjrzą się życiu Wielkiej Piątki, a także odwiedzą Kapsztad.

Generalnie plan 24-dniowej wycieczki zakłada odwiedzenie sześciu krajów – Kenii, Tanzanii, Rwandy, Zambii, Republiki Południowej Afryki i Seszeli. Noclegi będą zorganizowane w tradycyjnych hotelach, ale także luksusowym obozie namiotowym czy na prywatnej wyspie. Pomiędzy miejscami docelowymi wczasowicze będą się poruszać prywatnymi samolotami czarterowymi lub helikopterami. Na każdym etapie podróży będą im towarzyszyć wykwalifikowani i doświadczeni przewodnicy. Jakby tego było mało, uczestnicy safari nie będą musieli się przejmować zdjęciami czy nagraniami. W wyprawie udział weźmie także osobista ekipa filmowa, która nakręci film z podróży w dokumentalnym stylu.

Podróż zaczyna się w Nairobi, gdzie zorganizowane zostaną m.in. loty helikopterem, przelot balonem czy wizyta na Diani Beach, jednej z piękniejszych plaży w Kenii. Później wczasowicze udadzą się do Zambii nad słynne Wodospady Wiktorii, a następnie do Kapsztadu, gdzie wezmą udział w rejsie i wycieczce na terenie Góry Stołowej. Kolejne punkty to Rwanda i Park Narodowy Wulkanów, Równina Serengeti, a także przelot na należącą do Seszeli prywatną wyspę Cousine.

Patrząc więc na plan wyprawy, wydaje się być on przepełniony najciekawszymi atrakcjami tej części Afryki. Do tego podróżni będą nocować w 5-gwiazdkowych kurortach, otrzymają spersonalizowany skórzany bagaż safari i na własne oczy zobaczą dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Cena za taką przyjemność zaczyna się od… 163,5 tys. euro (ok. 715 tys. zł) i jest ona uzależniona od daty wyprawy. Taka kwota za osobę dotyczy wyjazdu w okresie od 1 do 30 listopada 2024 roku, natomiast w przypadku daty od 1 lipca do 30 września, cena wzrasta do 170,7 tys. euro (ok. 747 tys. zł). Cena nie obejmuje przejazdu do i z Nairobi, napiwków, a także posiłków i napojów, które nie są objęte planem podróży.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »