Fly4free.pl

Rząd zmienia termin ferii! Będą ograniczenia w podróżowaniu, możliwa kwarantanna

Foto: Adam Guz / KPRM

Ferie zimowe w całej Polsce odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Jednocześnie zapowiedział wprowadzenie środków ograniczających przemieszczanie się ludzi – zarówno w Polsce, jak i w transporcie międzynarodowym. Zaapelował też o to, by nie planować w najbliższym czasie żadnych wyjazdów turystycznych – krajowych ani zagranicznych.

Sobotnia konferencja Morawieckiego miała dotyczyć ewentualnego poluzowania restrykcji w związku z drugą falą pandemii koronawirusa, jednak okazało się, że na razie o zmniejszeniu ograniczeń możemy zapomnieć. Najmocniej ucierpi branża “podróżnicza” – hotele wciąż pozostaną zamknięte dla turystów przynajmniej do 27 grudnia, a szanse na to, że zostaną otwarte poźniej, są minimalne. Świadczą o tym słowa Morawieckiego.

Apeluję, aby nie planować wyjazdów i atrakcji turystycznych w Austrii, Włoszech, ale też w Polsce – powiedział Morawiecki w kontekście wyjazdów.

Jak dodał, najważniejsze jest ograniczenie mobilności Polaków, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jednocześnie Morawiecki dodał, że rząd planuje “rozwiązania prawne”, które umożliwią wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się.

Także w czasie ferii, które w całej Polsce odbędą się w dniach 4-17 stycznia 2021 roku. To duży cios dla branży turystycznej, która liczyła na odbicie się w czasie tegorocznej przerwy od zajęć szkolnych.

Będzie kwarantanna dla wracających do Polski?

Przy okazji premier rządu nie wykluczył, że w przypadku wzrostu liczby nowych zakażeń COVID-19 i wprowadzeniu tzw. “Narodowej kwarantanny”, wprowadzona zostanie 10-dniowa kwarantanna dla osób przekraczających granicę Polski w celu udania się do swojego miejsca zamieszkania lub pobytu na terytorium naszego kraju. Możliwe jest też wprowadzenie restrykcji dotyczących sektora lotniczego, choć tu nie ma w tej chwili żadnych konkretów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »