Fly4free.pl

Rząd zamyka hotele do 29 listopada! Z jednym wyjątkiem

Foto: Soloviova Ludmila / Shutterstock

W związku ze zwiększoną liczbą zakażeń koronawirusa w Polsce, przynajmniej do 29 listopada hotele w naszym kraju będą dostępne tylko dla osób realizujących podróże służbowe – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Zmiany mają wejść w życie już od soboty.

W czasie środowej konferencji prasowej Morawiecki zapowiedział szereg kolejnych restrykcji związanych ze wzrostem zakażeń COVID-19.

Wśród nich jest m.in. wprowadzenie nauczania zdalnego w szkołach dla uczniów szkół podstawowych z klas 1-3, zamknięcie teatrów, kin i sklepów w galeriach handlowych (wyłączając markety sprzedające produkty spożywcze). Nowe ograniczenia mają wejść w życie w sobotę i potrwają przynajmniej do 29 listopada.

Z punktu widzenia branży turystycznej najbardziej dolegliwa jest informacja o zamknięciu wszelkiego rodzaju obiektów hotelarskich dla wszystkich, którzy nie odbywają podróży służbowych – to jedyny wyjątek. Także w tym przypadku restrykcje dotyczące hoteli mają obowiązywać już od soboty przynajmniej do 29 listopada.

Premier nie sprecyzował, czy obostrzenia dotyczą także wynajmu krótkoterminowego, a więc np. wynajmowania mieszkań przez Airbnb. Szczegóły powinny pojawić się w rozporządzeniu, którego publikacja spodziewana jest w dniu jutrzejszym.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »