Fly4free.pl

Rząd wprowadza lockdown w całym kraju! Znamy nowe restrykcje

Foto: In Green / Shutterstock

Od soboty 20 marca rząd wprowadzi lockdown w całym kraju. Zamknięte będą hotele, stoki narciarskie, kina, baseny, muzea, teatry i szkoły, a nauka w klasach 1-3 szkół podstawowych będzie prowadzona wyłącznie w trybie zdalnym. Nowe obostrzenia obowiązują do 9 kwietnia.

Wprowadzenie lockdownu jest związane z dynamicznie przyspieszającą trzecią falą pandemii koronawirusa: w czwartek zanotowano ponad 25 tysięcy nowych zakażeń COVID-19. Wzrasta też liczba zajętych łóżek: w szpitalach jest 21,5 tysiąca osób chorych na COVID-19, a 2193 osoby podłączone są do respiratorów.

Liczba nowych zakażeń wciąż jest najgorsza w województwie warmińsk0-mazurskim, na Pomorzu, Mazowszu i w województwie lubuskim, ale w pozostałych województwach także dynamicznie rośnie. Z tego powodu rząd podjął decyzję o wprowadzeniu takich samych restrykcji na terenie całego kraju, jak w tych 4 województwach. Wejdą one w życie już od soboty, czyli 20 marca.

Oznacza to, że już od soboty w całym kraju zamknięte będą hotele (z wyjątkiem nielicznych podróży służbowych), stoki narciarskie, baseny, sauny, kina, teatry i muzea, a także wszelkie obiekty sportowe. Kolejna zmiana dotyczy uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, którzy od przyszłego tygodnia w całym kraju przejdą na naukę zdalną. Obostrzenia mają obowiązywać przynajmniej do 9 kwietnia.

Na razie nie ma mowy o zakazie przemieszczania się, ale minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował o to, by w miarę możliwości wszyscy przechodzili na pracę zdalną.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Cepy... Taaaak niech cyrk trwa nadal a my jak debile przytakujemy! 
Julian13, 17 marca 2021, 18:22 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Przestańcie straszyć ludzi jakimś je...m lockdownem. Niech pozamykają kościoły, a biedronki sprzedają na wynos. Dla zwykłego zjadacza chleba nic się nie zmienia.
Pre3, 17 marca 2021, 19:24 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nie ma żadnej pandemii, wstyd tak kłamać redaktorzy! Jest totalna dezorganizacja kraju, w tym służby zdrowia która pochłonęła już życie około 80 tys ludzi nie chorych na Covid ( od jesieni 2020) ponad przeciętną statystyczną z zeszłych lat. Ze strachu przed zgłoszeniem się do lekarza, z powodu niewykonywania zabiegów i operacji, z powodu braku możliwości normalnego leczenia ( teleporady), z powodu braku leczenia wytestowanych dodatnio na Covid ( a zdrowych)chorych na inne choroby, z powodu nieudzielenia pomocy chorym. Na Covid zmarło tylko około 5-6 tys. Tyle a i więcej umierało zazwyczaj na powikłania pogrypowe. Ale grypa że statystyk zniknęła...
Czeburaszka, 18 marca 2021, 13:54 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »