Fly4free.pl

Rząd przedłuża restrykcje, hotele zamknięte do 3 maja! Są jednak 2 wyjątki

Foto: Krystian Maj / KPRM

Od 19 kwietnia ponownie zostaną uruchomione żłobki i przedszkole, a także udostępnione obiekty sportowe na świeżym powietrzu – ogłosił Adam Niedzielski, minister zdrowia. Pozostałe restrykcje i ograniczenia zostały przedłużone o tydzień. Nie ma też dobrych informacji dla branży turystycznej – zamknięcie hoteli zostało przedłużone do 3 maja.

W trakcie środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski mówił o trendzie zmniejszenia liczby nowych przypadków koronawirusa – w środę odnotowano 21,2 tysiąca nowych zakażeń. Jak stwierdził, nie jest to jednak trend na tyle trwały, by rząd decydował się na większe luzowanie obostrzeń.

W efekcie Niedzielski ogłosił, że prawie wszystkie restrykcje, które obowiązują obecnie, zostaną przedłużone o kolejny tydzień, czyli do 25 kwietnia. Od tej zasady są 2 wyjątki: już od 19 kwietnia ponownie otwarte będą bowiem żłobki i przedszkola. Drugą kwestią są obiekty sportowe na świeżym powietrzu, a więc boiska czy korty tenisowe, które zostaną ponownie otwarte i dopuszczone na nich będzie organizowanie zajęć w grupach do 25 uczestników.

Niestety, nie mamy dobrych wieści w sprawie majówki. Rząd zdecydował bowiem, że zamknięcie hoteli i innych obiektów noclegowych zostanie przedłużone przynajmniej do 3 maja.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Jaki rząd takie pomysły
piksel, 14 kwietnia 2021, 12:21 | odpowiedz
Jak ludzie przestaną się zarażać to życie wróci do normy... tylko potrzeba odpowiedzialnego społeczeństwa. W tej chwili mi wszystko jedno czy się zakazisz, czy umrzesz. Ja dbam o siebie, a Twój los mi jest totalnie obojętny... wiec na dobra sprawę mogą otworzyć wszystko albo zamknąć. Mi wszystko jest  jedno.
Adaam34, 14 kwietnia 2021, 13:13 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Przez takich panikarzy zbyt szybko normalnie nie będzie... Siedź sobie w tych 4scianach gnij a nie żyj! 
Adaam34 Jak ludzie przestaną się zarażać to życie wróci do normy... tylko potrzeba odpowiedzialnego społeczeństwa. W tej chwili mi wszystko jedno czy się zakazisz, czy umrzesz. Ja dbam o siebie, a Twój los mi jest totalnie obojętny... wiec na dobra sprawę mogą otworzyć wszystko albo zamknąć. Mi wszystko jest  jedno.
Julian13, 14 kwietnia 2021, 17:05 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »