Fly4free.pl

Rząd otwiera hotele i znosi inne restrykcje! Znamy plan wychodzenia z lockdownu

Foto: Krystian Maj / KPRM

Od 8 maja hotele w Polsce znów będą przyjmowały gości w pełnym reżimie sanitarnym, a tydzień później otwarte zostaną restauracje i kawiarnie – na początku tylko w ogródkach na otwartym powietrzu, a od 29 maja także w samych lokalach. Z kolei od 15 maja zniknie wymóg noszenia maseczek na świeżym powietrzu. To najważniejsze ze zmian, które ogłosił w środę premier Mateusz Morawiecki. Zmian jest jednak więcej, rząd ogłosił bowiem harmonogram luzowania restrykcji do końca maja.

Jak powiedział Morawiecki, tempo luzowania obostrzeń będzie zależało od tempa szczepień oraz tego, czy liczba nowych zakażeń nie będzie się zwiększała. Rząd przedstawił w środę harmonogram luzowania restrykcji. Jakie zmiany nas czekają?

Już od 1 maja otwarte mają być baseny (ale tylko dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży).

4 maja otwarty zostanie handel, a więc m.in. sklepy w galeriach handlowych, galerie sztuki i muzea, a do szkół w trybie stacjonarnym wrócą uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych.

8 maja działalność wznowią hotele. W dalszym ciągu będzie to działalność prowadzona w reżimie sanitarnym – będzie obowiązywało ograniczenie do 50 procent zajętych miejsc, a także wyłączone będą strefy restauracyjne oraz wellness i spa.

Największe zmiany w restrykcjach będą miały miejsce 15 maja. Od tego dnia otwarte zostaną ponownie restauracje i kawiarnie, jednak początkowo tylko na świeżym powietrzu, a więc w ogródkach. Pełne otwarcie, a więc możliwość przyjmowania klientów wewnątrz lokali, ma zostać udostępniona 29 maja.

Także 15 maja zniesiony będzie też obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu, możliwa będzie też organizacja imprez na świeżym powietrzu (np. pokazów filmowych czy spektakli teatralnych), a  dzieci z klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich wrócą do szkół w trybie hybrydowym, a w trybie stacjonarnym – 29 maja.

Od 29 maja otwarte będą kina i teatry, a także siłownie, kluby fitness i baseny (już bez ograniczeń)

Luzowanie obostrzeń będzie miało charakter ogólnopolski, co oznacza, że rząd rezygnuje z regionalizacji.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Otwarcie na pół gwizdka a ludzie się cieszą... Pajace! 
Julian13, 28 kwietnia 2021, 18:39 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »