Fly4free.pl

To sobie polatali. Ryanair zamyka najbardziej wyczekiwaną trasę krajową w Polsce!

Foto: Dmitry Birin / Shutterstock
Od końca października Ryanair zawiesza trasę krajową z Modlina do Szczecina. Choć cieszyło się ono dużym zainteresowaniem, utrzymało się w rozkładzie jedynie niecałe 5 miesięcy. Cięć w siatce Ryanaira jest zresztą więcej i nie dotyczą one tylko Modlina.

To była najbardziej wyczekiwana trasa krajowa Ryanaira, bo na Pomorzu Zachodnim od dawna wyczekiwano powrotu irlandzkiej linii z lotami do stolicy, by przerwać monopol LOT na trasie ze Szczecina. Ostatecznie się udało i loty zostały zainaugurowane 1 maja. Pomogły w tym trochę okoliczności, bo wybuch wojny w Ukrainie sprawił, że Ryanair nagle miał wolne samoloty, które zamiast u naszych wschodnich sąsiadów, zostały sprowadzone do Polski.

Jak można było się spodziewać, połączenie to od początku cieszyło się dużą popularnością – obecnie z rozkładu wynika, że na trasie Modlin-Szczecin Ryanair lata 5 razy w tygodniu (bez czwartków i sobót). Jeszcze niedawno wydawało się, że połączenie będzie realizowane także w rozkładzie zimowym, ale kilka dni temu zniknęło ono z systemu rezerwacyjnego przewoźnika. Udało nam się potwierdzić, że to koniec tej trasy, ale oficjalnie nikt nie chce mówić o powodach jej wycofania.

Nie można wykluczyć, że jest to element nakładania presji ze strony Ryanaira na lotnisko w Modlinie, z którym irlandzki przewoźnik negocjuje właśnie nową umowę w sprawie obecności na tym lotnisku. Jest to tym bardziej prawdopodobne, bo choć na kilku trasach krajowych Ryanair zmniejszył liczbę lotów, to jednak utrzymał je w rozkładzie.

Ryanair obcina loty na innych trasach krajowych

Z systemu rezerwacyjnego wynika, że od listopada Ryanair zmniejszy liczbę lotów na trasie z Krakowa do Gdańska (z 7 do 3 tygodniowo), z Wrocławia do Gdańska (z 4 do 2 tygodniowo) i z Krakowa do Szczecina (z 3 do 2 lotów tygodniowo). Co ciekawe, w dalszym ciągu przewoźnik będzie latał zimą na trasie Lublin-Gdańsk z częstotliwością 2 lotów tygodniowo.
Nie są to jedyne trasy, na których Ryanair zmniejsza liczbę lotów. Więcej szczegółów podamy wkrótce.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Ciekawe ile wytrwa Poznań - Kraków
atmega, 2 września 2022, 11:41 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »