Fly4free.pl

Ryanair zamyka 4 lotniska w swoim kraju na miesiąc!

Foto: malgosia janicka / Shutterstock

Od połowy listopada Ryanair zawiesi na miesiąc swoje wszystkie trasy z lotnisk regionalnych w Irlandii – ogłosił przewoźnik. W tym okresie irlandzka linia będzie wykonywała loty w swoim kraju tylko z Dublina, choć także w ograniczonym zakresie.

W komunikacie irlandzkiej linii czytamy, że przewoźnik zawiesi wszystkie trasy z lotnisk w Cork, Kerry, Knock oraz Shannon w okresie od 14 listopada do 12 grudnia. Powód? Oczywiście restrykcje krajowe związane z pandemią koronawirusa. Oddajmy jednak głos przewoźnikowi.

“Ryanair ogłosił ostatnio redukcję zimowego rozkładu lotów, jednak fatalne zarządzanie ze strony rządu w czasie pandemii koronawirusa doprowadziło do załamania zapotrzebowania na podróże, więc w efekcie z żalem musimy dokonać dodatkowych cięć na irlandzkich lotniskach” – czytamy w komunikacie.

Jak duże są to straty? W październiku 2019 roku Ryanair wykonywał z tych 4 lotnisk prawie 800 lotów, w październiku tego roku – 325 lotów. Prawie połowa z tej listy przypadła na lotnisko Cork.

Jednocześnie Ryanair zapewnia, że loty zostaną wznowione od 13 grudnia, by irlandzkie rodziny miały możliwość spotykania się na Boże Narodzenie.

Ryanair wezwał też irlandzkiego ministra transportu do podjęcia działań, dzięki którym Irlandia będzie lepiej połączona transportowo z resztą Europy. Dla irlandzkich lotnisk decyzja Ryanair oznacza ogromne kłopoty – władze Ireland West Airport już ogłosiły, że przez 4 tygodnie lotnisko pozostanie kompletnie zamknięte. Władze portu w Cork oczekują, że lotnisko wciąż będzie działać, choć liczba lotów ma wynosić od 14 do 16 tygodniowo. Z kolei lotnisko w Shannon ma się przez okres zawieszenia lotów Ryanaira skupiać głównie na ruchu cargo i general aviation.

Przypomnijmy, że Ryanair już wcześniej poinformował o zamknięciu baz operacyjnych w Cork i Shannon – obie są zawieszone przynajmniej do kwietnia.

W środę Ryanair bardzo mocno zredukował też połączenia z i do Polski – z naszych wyliczeń wynika, że irlandzka linia zawiesiła do połowy grudnia przynajmniej 53 trasy z naszego kraju, a na wielu innych zmniejszyła liczę połączeń.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »