Fly4free.pl

Wenecja nie chce więcej turystów, więc Ryanair i Wizz Air ogłosiły…34 nowe trasy do Wenecji!

Foto: Bestravelvideo / Shutterstock

Jeszcze miesiąc temu burmistrz Wenecji tłumaczył dziennikarzom, że miasto zakochanych nie może sobie pozwolić na tak dużą liczbę turystów, bo to „małe i delikatne miasto”. No to teraz ma – Ryanair od wiosny 2022 roku uruchomi 18 nowych tras do Wenecji, a Wizz Air dorzuci do tego 16 kolejnych połączeń!

– Nie możemy pozwolić sobie na tak dużą liczbę turystów, bo Wenecja to małe i bardzo delikatne miasto. Liczba turystów musi być proporcjonalna do wielkości tego miasta. Jeśli nie będzie miejsca, nie będziesz mógł odwiedzić miasta – mówił miesiąc temu Luigi Brugnaro, burmistrz Wenecji. I faktycznie, można było przyznać mu rację, bo przed pandemią ścisk w wąskich uliczkach Wenecji bywał nieziemski.

Stąd szereg pomysłów, by nieco ograniczyć liczbę przybyszów: bramki wejściowe przy głównych wejściach do miasta, bilety wstępu dla osób, które nie wykupiły noclegów w Wenecji (w cenie od 3 do 10 EUR od osoby) oraz nowoczesny system zarządzania ruchem turystycznym, dzięki któremu władze miasta będą mogły punktowo ograniczać ruch w miejscach, gdzie turystów jest zbyt wielu.

I jeśli myśleliście, że te dość radykalne rozwiązania odstraszą linie lotnicze od przywożenia tu turystów, to… jesteście w błędzie. Świadczy o tym dzisiejsze ogłoszenie nowych baz operacyjnych przez Ryanaira i Wizz Aira: obaj przewoźnicy ogłosili, że zbazują na weneckim lotnisku Marco Polo w sumie aż 5 samolotów i od wiosny 2022 roku uruchomią stąd w sumie 34 nowe trasy! Jak wyglądają szczegóły?

Zacznijmy od Wizz Aira, dla którego Wenecja będzie już 7 bazą operacyjną we Włoszech. „Landrynka” poinformowała w środę, że zbazuje na weneckim lotnisku 2 Airbusy A321neo i uruchomi w sumie aż 16 połączeń. Trasy będą uruchamiane w różnych terminach: większość na przełomie marca i kwietnia, ale są też połączenia, które wystartują w czerwcu, a 1 trasa (połączenie do Szarm El-Szejk) ma ruszyć w listopadzie 2022 roku.

Wśród 16 nowych tras Wizz Aira znalazły się 4 połączenia krajowe (Cagliari, Neapol, Lampedusa i Lamezia Terme) i 12 tras międzynarodowych: Casablanca, Reykjavik, Mykonos, Santorini, Fuerteventura, Teneryfa, Palma, Tallin, Londyn Luton, Tel Awiw, Praga i wspomniany wcześniej egipski kurort. Mają one dołączyć do 10 tras, które już teraz Wizz Air obsługuje z Wenecji. Ale to i tak nic przy obecnej ekspansji Ryanaira…

Foto: Shutterstock

Rozkład Ryanaira w regionie: 86 tras!

Irlandzka linia także w środę poinformowała o zbazowaniu na lotnisku Marco Polo 3 Boeingów 737 8-200 i uruchomieniu aż 18 nowych tras! Oprócz anonsowanych przez nas wcześniej połączeń z Katowic i Gdańska, wśród nowych tras Ryanaira zaczynających się od przełomu marca i kwietnia 2022, znalazły się m.in. Cagliari, Comiso, Crotone i Trapani (trasy krajowe), a także Cork, Helsinki, Lizbona, Madryt, Marsylia, Minorka, Norymberga, Odessa, Santander, Sztokholm i Tuluza.

To koniec ekspansji? A gdzie tam! Przypomnijmy, że w marcu Ryanair uruchomił bazę z 2 samolotami na lotnisku Wenecja-Treviso, z której przewoźnik operuje na 48 trasach. Pozostaje jeszcze w lotnisko w Weronie, oddalone o 115 kilometrów od Wenecji, gdzie od marca 2022 roku dojdą kolejne 2 nowe trasy Ryanaira: do Porto oraz Palma de Mallorca. W komunikacie prasowym Ryanaira czytamy, że irlandzka linia uruchomi w przyszłorocznym sezonie letnim aż 86 tras z 3 lotnisk położonych w regionie Veneto, czyli Wenecji Euganejskiej!

I jak tu liczyć na zmniejszenie liczby turystów w tej biednej Wenecji?

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Jeszcze z Wrocławia będą loty które zaczynaja się od 28 Marca
Patryk2403, 7 października 2021, 0:04 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »