Fly4free.pl

Ryanair tnie ponad 30 tras z Polski, 8 znika na dłużej! Mamy pełną listę

Foto: Milosz Maslanka / Shutterstock

Na prawie 2 miesiące znikną niektóre trasy do Szwecji i Irlandii, w bardziej drastycznych przypadkach połączenia dotąd obsługiwane codziennie będą teraz realizowane przez Ryanaira 3-4 razy w tygodniu. Które trasy trafiły pod nóż? Sprawdźmy.

Ryanair ogłosił dzisiaj, że we wrześniu i październiku zmniejszy liczbę lotów o 1/5 z powodu restrykcji wywołanych zwiększoną liczbą nowych przypadków koronawirusa. Na liście połączeń, na których irlandzka linia dokonała cięć, są też trasy z naszego kraju. Jest ich całkiem sporo, choć w innych krajach redukcje były znacznie większe.

– W porównaniu z innymi krajami w Polsce rozkład połączeń na wrzesień i październik został zredukowany tylko o 10 procent – mówi w rozmowie z Fly4free.pl Michał Kaczmarzyk, dyrektor generalny linii Buzz.

Sprawdziliśmy rozkład lotów Ryanaira i wiemy, które trasy zostały obcięte. Spójrzmy.

W przypadku lotniska w Modlinie najmocniej zmieni się sytuacja tras “hiszpańskich”. Ryanair zmniejszy liczbę lotów do Barcelony z 3 do 2 tygodniowo (wypadają loty w czwartek), do Sewilli z 2 do 1 tygodniowo (wypadają wtorki, zostają loty w soboty) i Walencji z 2 do 1 tygodniowo (wypadają poniedziałki).

Z rozkładu znikają też środowe loty z Modlina do irlandzkiego Shannon (od września Ryanair poleci na tej trasie tylko 1 raz w tygodniu). Oprócz tego od września zniknie też realizowana obecnie 2 razy w tygodniu trasa do Sztokholmu-Skavsta. Zgodnie z rozkładem ostatni lot na tej trasie odbędzie się 29 sierpnia, a następny… dopiero 22 października. Co ciekawe, w zimowym rozkładzie lotów Ryanair wciąż informuje, że planuje latać na tej trasie 6 razy w tygodniu.

Ostatnią uciętą trasą z Modlina jest połączenie Ryanaira do Rzymu – od września będzie realizowane 5 zamiast 7 razy w tygodniu (znikają loty we wtorki i czwartki). Od 20 października połączenia te będą ponownie realizowane codziennie (a przynajmniej taki jest plan).

W przypadku Gdańska znikają loty do włoskiej Pizy. Połączenie do Włoch nie będzie realizowane we wrześniu i do połowy października (potem w rozkładzie znajdują się na tej trasie loty 19 i 23 października). We wrześniu i październiku zniknie też środowa rotacja z Gdańska do Cork (zamiast 2 będzie 1 lot tygodniowo).

Nie ucierpi też mocno lotnisko w Pyrzowicach: na trasie do Dublina liczba lotów we wrześniu i październiku zmniejszy się z 3 do 2 tygodniowo (znikają loty we wtorki). Lekko ucięte będzie też połączenie z Rzeszowa do Dublina – we wrześniu i październiku trasa ta będzie realizowana 2, a nie 3 razy w tygodniu (znikają loty w piątki).

Foto: PL Wroclaw

Większe cięcia w Krakowie

Na małopolskim lotnisku Ryanair planuje większe zmiany. Przede wszystkim już od końca sierpnia zniknie trasa do francuskiego Lourdes (tak samo jak w przypadku trasy Gdańsk-Piza, nie ma lotów przez cały wrzesień i do połowy października, później bilety są dostępne tylko na 18 i 22 października),

Lista tras, gdzie Ryanair zmniejszy liczbę połączeń, jest znacznie dłuższa:

  • Bruksela-Charleroi z 5 do 3 tygodniowo (znikają środy i czwartki)
  • Madryt (z 2 do 1 tygodniowo, wypadają środy, od zimowego rozkładu 3 razy w tygodniu)
  • Malaga z 2 do 1 w tygodniu (znikają loty w środy)
  • Walencja z 2 do 1 tygodniowo (znikają czwartki, zostają w niedziele).
  • Lizbona (z 2 do 1 w tygodniu, znikają czwartki)
  • Rzym z 5 do 4 lotów w tygodniu (znikają loty w poniedziałki)

Mocno obcięte będą też loty do Irlandii – trasa do Shannon będzie zawieszona na ponad półtora miesiąca (lotów nie ma przez cały wrzesień, wracają dopiero od 19 października). Jednocześnie liczba lotów z Krakowa do Dublina zmniejszy się z 7 do 3 w tygodniu (wypadają loty w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty).

Irlandia to też kierunek, który będzie dość mocno redukowany w Poznaniu. Przede wszystkim na ponad 6,5 tygodnia zniknie trasa do Cork – ostatni lot na tej trasie odbędzie się 29 sierpnia, kolejny – dopiero 17 października.

Od 30 sierpnia znikają też na dobre loty z Poznania do hiszpańskiej Girony, będzie też mniej połączeń do Alicante (we wrześniu i do połowy października 1 połączenie w tygodniu, a nie 2 – znikają loty w środy).

...i we Wrocławiu

Największą stratą dolnośląskiego lotniska wydaje się przedwczesne zakończenie trasy na lotnisko Barcelona-Girona. Loty na tej trasie będą się odbywały do 29 sierpnia, potem mamy długą przerwę i… 2 loty 21 i 24 października (tak przynajmniej wynika z systemu rezerwacyjnego), po czym trasa ta znika na amen.

Ryanair zmniejszy też we wrześniu i październiku liczbę lotów na trasie Wrocław-Madryt (z 2 do 1 w tygodniu, znikają wtorki), a także do Malagi (znikają loty w poniedziałki) i Palmy (znikają wtorkowe połączenia).

Będzie też mniej Irlandii: liczba lotów do Shannon zmniejszy się z 2 do 1 tygodniowo (znikają loty w poniedziałki), do Dublina z 4 do 3 w tygodniu (znikają środy, ale od zimy ma być 5 lotów w tygodniu) a połączenie do Cork od końca sierpnia znika zupełnie na 6 tygodni (wraca dopiero 19 października).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
A niech sobie likwiduja. Odkad w 2019 zlikwidowali trasy z Polski do Las Palmas mam ich w nosie 
BENNYAND, 17 sierpnia 2020, 21:45 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »