Fly4free.pl

Miła niespodzianka od Ryanaira. Przenosi trzy trasy z Polski na lepsze lotnisko

ryanair samolot
Foto: Rob Wilson / Shutterstock

Już za kilka miesięcy Ryanair przeniesie trzy połączenia z Polski do Sztoholmu na nowe lotnisko. Zamiast do Skavsta będziemy teraz latać na lotnisko Arlanda. Irlandzka linia będzie tu latać z Krakowa, Gdańska i Modlina.

Trasy z Polski do Szwecji na pokładzie Ryanaira nie są niczym nowym. Z systemu przewoźnika wynika jednak, że już niedługo wszyscy pasażerowie planujący podróż do Sztokholmu będą mieli znacznie przyjemniejszą i łatwiejszą podróż. Już od listopada irlandzka linia zmieni lotnisko, które będzie obsługiwać loty z Polski.

Do tej pory loty Ryanaira lądowały na lotnisku Sztoholm Skavsta. Teraz pasażerowie będą latać na lotnisko Sztokholm-Arlanda. Dlaczego to taka dobra zmiana? Port lotniczy Skavsta jest typowym lotniskiem tanich linii lotniczych i lata tam głównie Ryanair i Wizz Air. Jego największą zaletą są tanie bilety, a największą wadą – odległość od miasta.

Skavsta leży blisko 100 km od Sztokholmu, więc trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami dojazdu. Tymczasem Arlanda znajduje się zdecydowanie bliżej miasta – zaledwie 40 km od niego. Jest też głównym portem Sztokholmu i największym w całej Szwecji. W dodatku do tej pory lotnisko Arlanda było dostępne z Polski jedynie dzięki połączeniu LOT-u z Warszawy.

ryanair airlanda
Foto: Ryanair

Zmieni się to na przełomie października i listopada. Wszystkie trasy z Polski do Sztokholmu, tzn. z Krakowa, Gdańska i Modlina zostaną przeniesione na nowe lotnisko. Ostatni lot odbędzie się 30 października. Po tej dacie wszystkie będą już lądować na Arlandzie. Bilety są już dostępne w systemie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »