Fly4free.pl

Samoloty Ryanaira polecą z Polski do Albanii! Sporo nowych lotnisk w letniej siatce Ryanair Sun

mapa Albanii
Foto: Ross20 / Shutterstock
Od sezonu letniego Ryanair Sun poleci do Tirany! Znamy siatkę połączeń nowego, czarterowego przewoźnika. Czy wkrótce poleci tam „tradycyjny” Ryanair?

Ryanair Sun to nowa czarterowa linia stworzona przez irlandzkiego przewoźnika, która zacznie latać od kwietnia i będzie świadczyła usługi czarterowe dla touroperatorów. W pierwszym sezonie działalności będą to biura podróży TUI i Grecos. Na dobry początek Sun będzie dysponował pięcioma samolotami: dwa zbazuje na Lotnisku Chopina w Warszawie, a po jednym – w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu.

– Można więc powiedzieć, że otwieramy dwie nowe bazy operacyjne na zupełnie nowych lotniskach: w Katowicach i Warszawie – mówił podczas konferencji prasowej Juliusz Komorek, członek zarządu Ryanaira ds. prawnych.

Obecnie Ryanair Sun wciąż czeka na licencję od Urzędu Lotnictwa Cywilnego – prawdopodobnie otrzyma ją pod koniec marca. Ale już teraz irlandzka linia przedstawiła siatkę lotnisk, na które będzie latało „słoneczko”.

Fot. Fly4free.pl

Już na pierwszy rzut oka widać, że w rozkładzie Suna znalazło się kilka lotnisk, na których Ryanair nie był wcześniej obecny. To np. chorwacki Split, ale przede wszystkim… albańska Tirana.

To ostatnie lotnisko od dawna jest marzeniem wielu pasażerów tanich linii, także tych z Polski. Albania cieszy się bowiem dużą popularnością jako kierunek turystyczny, ale trudno tam dolecieć za niewielkie pieniądze. Spośród tanich przewoźników lata tam tylko Wizz Air – z Budapesztu (jest to połączenie dotowane przez węgierski rząd), a pod koniec maja dojdzie jeszcze trasa z lotniska Londyn Luton. Czemu oferta tanich linii jest tak niewielka?

Powodem są horrendalnie wysokie opłaty, jakich od linii lotniczych chce port w Tiranie. Czy jednak pojawienie się Ryanaira Sun w Albanii oznacza, że już wkrótce pojawi się tam również „zwykły” Ryanair?

– W najbliższym czasie to mało prawdopodobne. Opłaty w Tiranie są na poziomie lotniska Heathrow, a szansa na odniesienie sukcesu takiej trasy jednak nieco mniejsza – mówi Komorek.

Pewnym rozwiązaniem byłoby, gdyby Ryanair Sun udostępnił loty w ofercie czarter – miks, czyli część miejsc udostępnił w otwartej sprzedaży. Komorek jasno jednak przyznaje, że takie rozwiązanie jest możliwe, ale dopiero w kolejnych latach.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
"Albania cieszy się bowiem dużą popularnością jako kierunek turystyczny, ale… nie obsługuje tanich przewoźników." Przecież Wizzair tam lata z Budapesztu i Luton.
vinnie_paz, 14 lutego 2018, 15:39 | odpowiedz
Avatar użytkownika
mała korekta..wizz lata z Budapesztu do Tirany. W sierpniu przetestuję to połączenie, lecąc z Tirany do Budapesztu zamiast wracać z Korfu
carvingowiec, 14 lutego 2018, 15:43 | odpowiedz
vinnie_paz „Albania cieszy się bowiem dużą popularnością jako kierunek turystyczny, ale… nie obsługuje tanich przewoźników.” Przecież Wizzair tam lata z Budapesztu i Luton.
Racja, dzięki. Już poprawiam.
Mariusz Piotrowski, 14 lutego 2018, 16:05 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Obstawiam, że czarter-mix pojawi się już w tym sezonie, przynajmniej na wybranych kierunkach
Kashpir, 14 lutego 2018, 16:14 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Malaga ? REWELACJA !!!!! Super !!!! Z Katowic , Wawy i Wrocławia już jest Malaga a z Poznania nie wiec pewnie w KOŃCU bedzie !!! :):):):):):) rewelacja !!! Dzięki wielkie !!! Oby sprzedawali tez same bilety i malage zostawili jako całoroczne chociaż z 2-3 razy w tygodniu ! Rewelacja :):):):) dzięki Ryanair
poznan123, 14 lutego 2018, 16:38 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Czas najwyższy na hiszpańska riwierę. Nareszcie nadzieja, ze będzie można spokojnie latać w miejsce z gwarancją pogody. Ryanair...Poznan-Malaga to doskonały wybór!!! M&M
Poznan80, 14 lutego 2018, 17:09 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ściągnijcie lejce do czasu aż ogłoszą komplet tras ;-)
Kashpir, 14 lutego 2018, 17:34 | odpowiedz
Avatar użytkownika
carvingowiec mała korekta..wizz lata z Budapesztu do Tirany. W sierpniu przetestuję to połączenie, lecąc z Tirany do Budapesztu zamiast wracać z Korfu
Nie ma co testować :) Leciałem we wrześniu. Bardzo fajne lotnisko. Busiki lecą na całą Albanię za niewielką kasę. Polecam gorąco :) mam nadzieje że z Wrocławia będziemy latać do Albanii Ryanairem :) choć lepszy byłby Wizz :)
gromanek, 14 lutego 2018, 17:52 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »