Fly4free.pl

Ryanair potwierdza wycięcie 2 tras z Polski. Jedna znika na stałe, druga na 2 miesiące

Foto: Dmitry Birin / Shutterstock
Od początku kwietnia Ryanair nie będzie latał z lotnisk w Bydgoszczy i Lublinie do Dublina. W tym drugim przypadku połączenie zostanie wznowione na początku czerwca, za to wszystko wskazuje na to, że w tegorocznym sezonie letnim nie polecimy już z Bydgoszczy do stolicy Irlandii.

Ryanair kilkanaście dni temu zaprezentował rekordowy rozkład lotów z Polski, dzięki któremu linia planuje w tym roku obsłużyć nawet 18,5 mln pasażerów z i do naszego kraju. Jednak nowy rozkład to nie tylko nowe trasy, ale też cięcia – pisaliśmy już na naszych łamach o zawieszanych połączeniach z lotniska w Modlinie, ale cięcia dotkną też lotnisk w Bydgoszczy i Lublinie. Z systemu rezerwacyjnego przewoźnika wynika bowiem, że ostatni lot z Bydgoszczy do Dublina Ryanair wykona 28 marca, a po tym terminie nie ma już żadnych połączeń na tej trasie. Nieco inaczej wygląda sytuacja z Lublinem – tu ostatni lot do Dublina odbędzie się 29 marca, potem nastąpią ponad 2 miesiące przerwy, a połączenie zostanie wznowione 2 czerwca. Czy to ostateczny rozkład lotów na lato?

– Mogę potwierdzić, że połączenie z Lublina do Dublina zostanie zawieszone na 2 miesiące z powodu problemów z dostawami nowych samolotów od Boeinga oraz ograniczeń lotniska w Dublinie – mówi w rozmowie z Fly4free.pl Alicja Wójcik-Gołębiowska, country manager Ryanaira na Europę Środkowo-Wschodnią i państwa bałtyckie.

Jeśli chodzi o połączenie do Bydgoszczy, to nie udało nam się od niej uzyskać oficjalnego potwierdzenia, że to ostateczny koniec tej trasy. Jednak z nieoficjalnych źródeł z Dublina udało nam się ustalić, że trasa do stolicy Irlandii faktycznie nie będzie realizowana w tegorocznym sezonie letnim. I trudno powiedzieć, czy i kiedy to połączenie wróci.

Być może wpływ na decyzję Ryanaira ma przeciągający się przetarg na „promocję województwa kujawsko-pomorskiego w liniach lotniczych”, realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Kilka dni temu ponownie przesunięto termin składania ofert (do 15 lutego) i związania ofertą (nowy termin to 14 maja 2024 roku). O tym przetargu pisaliśmy na naszych łamach wcześniej, bo wszystko wskazuje na to (choćby liczba rotacji i uwzględnionej w przetargu liczby połączeń), że jest on skrojony pod Ryanaira. 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »