Ryanair poleci do Listenbourga! „Nowy” kraj UE z miejsca stał się hitem

Z dumą otwieramy naszą nową bazę w Listenbourgu – chwali się Ryanair na swoim Twitterze. A internauci żartują, że nawet w fikcyjnym państwie Ryanair będzie latał na lotnisko położone na kompletnym odludziu i z dala od stolicy!

Listenbourg to internetowy fenomen ostatnich dni. Wszystko zaczęło się od wpisu na Twitterze, w którym jeden z użytkowników zamieścił przerobioną mapę Europy, na której po raz pierwszy zamieścił Listenbourg – nowe państwo przyczepione od północnego-zachodu do Półwyspu Iberyjskiego i niewiele mniejsze od Hiszpanii.
Z podpisem: „Jestem pewien, że Amerykanie nie znają nawet nazwy tego kraju”. Co oczywiście było docinkiem do stereotypowego braku geograficznej wiedzy obywateli USA. Post zdobył sporą popularność, a Listenbourg zaczął żyć własnym życiem.

W sieci szybko pojawiały się oficjalne profile listenburskich instytucji rządowych, nowe państwo szybko dochowało się swojego hymnu narodowego i flagi, a według internautów regularnie organizuje wyścigi Grand Prix Formuły 1.

Oczywiście na popularności Listernbourga szybko postanowiły skorzystać też jak najbardziej prawdziwe firmy, aktywne w mediach społecznościowych. I tak na przykład Citroen szybko ogłosił, że otwiera 16 salonów w największych miastach nowego państwa. Szybko zareagował też robiący ostatnio furorę w sieci Ryanair, który ogłosił uruchomienie nowej bazy operacyjnej w Listenbourgu.

Oczywiście internauci szybko wykryli, że zgodnie ze swoją strategią nawet w fikcyjnym kraju Ryanair założył bazę na lotnisku na kompletnym odludziu, a więc w miejscowości Nachtland, oddalonej całkiem solidnie od stolicy, czyli Lurenberg.

Warto dodać, że ogłoszenie Ryanaira wywołało zrozumiałe oburzenie ze strony narodowego przewoźnika tego kraju, czyli linii Listen Airlines.

„Chcecie przejąć nasz biznes?” – pyta oficjalny profil narodowego przewoźnika królestwa.

Sprawdź inne superokazje 🔥
Hurghada w wersji all inclusive 🌊☀️ 7 dni w 4* hotelu przy plaży za 2028 PLN
Egipt z Katowic 2028 PLN

Hurghada w wersji all inclusive: 7 dni w 4* hotelu przy plaży

Tydzień z all inclusive na Korfu 🏖️🍹 4* hotel w Benitses za 2491 PLN
Grecja z Warszawy 2491 PLN

Tydzień z all inclusive na Korfu: 4* hotel w Benitses

Co za wyspa 😮😎 Tydzień na La Palmie za 1976 PLN ⛱️🌴🌲🌳🌋 Loty Lufthansą i noclegi
La Palma z Wrocławia 1976 PLN

La Isla Bonita - wyspa, na której nie sposób się nudzić

Tunezja bez limitu jedzenia i picia 🍹🌊 Wakacje z ultra all inclusive w 4* hotelu za 1981 PLN
Tunezja z 8 miast 1981 PLN

Tunezja bez limitu: wakacje z ultra all inclusive w 4* hotelu

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych zdaniem naszej redakcji okazji na podróże. Opisujemy oferty znalezione przez nas w internecie i wskazujemy adresy internetowe, pod którymi samodzielnie możesz wykupić podróż lub elementy podróży. Ceny w artykułach są aktualne w chwili publikacji. Możemy otrzymywać wynagrodzenie od partnerów handlowych, do których Cię przekierowujemy.
Komentarze

"My" od stycznia 2017 r. jesteśmy założycielami państwa SAN ESKOBAR. Ale, że to w Ameryce Południowej to nie zanosi się, by np. WIZZ chciał tam latać.
rupo13, 6 listopada 2022, 8:39 | odpowiedz
Wizz nie dostał zgody na loty do USA a co dopiero do Ameryki PD czy do San Eskobar :) Pewnie na biurko Kaczynskiego nie trafiło odpowiednie pismo :)
rupo13 "My" od stycznia 2017 r. jesteśmy założycielami państwa SAN ESKOBAR. Ale, że to w Ameryce Południowej to nie zanosi się, by np. WIZZ chciał tam latać.
mathew77, 6 listopada 2022, 10:03 | odpowiedz