Fly4free.pl

Ryanair poleci do Laponii! Mocno wchodzą do kraju, o którym jeszcze kilka lat temu nie chcieli słyszeć

Foto: Marcelo Souza de Araujo / Shutterstock
Od końca października Ryanair uruchomi 3 nowe trasy do Rovaniemi w północnej Finlandii, a więc poleci pod koło podbiegunowe i do domu świętego Mikołaja, który właśnie tutaj ma swoją oficjalną siedzibę!

Nowe trasy Ryanaira to z jednej strony zaskoczenie, bo jeszcze kilka lat temu przedstawiciele irlandzkiej linii jasno deklarowali, że z uwagi na odległości i trudności w negocjacjach z tamtejszymi lotniskami Finlandia nie znajduje się na ich liście kierunków przyszłej ekspansji. Z drugiej strony wszystko zmieniła pandemia koronawirusa, która sprawiła, że już w ubiegłym roku Ryanair zmienił zdanie i pojawił się na lotnisku w Helsinkach. Przewoźnik zaczął latać do stolicy Finlandii jesienią ubiegłego roku, a obecnie jego siatka połączeń z tego lotniska wynosi 12 tras (w tym 2 z Polski: Ryanair lata do Helsinek z Poznania i Modlina). Teraz przyszedł czas na kolejne lotnisko w Finlandii (Ryanair lata też z portów w Tampere i Lappeenranta) i chyba najbardziej ekscytujące, bo od końca października Ryanair uruchomi połączenia do Rovaniemi, czyli miejsca, gdzie urzęduje święty Mikołaj!

Na dobry początek Ryanair uruchomi 3 trasy do nowego lotniska w Finlandii: będą to połączenia do Brukseli-Charleroi, Dublina i Londynu-Stansted. Połączenia będą realizowane po 2 razy w tygodniu (z wyjątkiem trasy do Londynu, na której linia zaoferuje 4 połączenia) i… coś czujemy, że to może stać się kolejnym hitem w siatce irlandzkiego przewoźnika.

Foto: Ryanair

Jest to oczywiście związane z turystyczną atrakcyjnością miasta, które jest stolicą Laponii i leży przy kole podbiegunowym. Ale największą atrakcją jest oczywiście wioska świętego Mikołaja i położony nieopodal park rozrywki, który co roku wizytują tłumy.

Nie mielibyśmy oczywiście nic przeciwko temu, aby Ryanair wkrótce uruchomił także połączenie do Rovaniemi z Polski. Czy bylibyście zainteresowani lotami na takiej trasie?
(O nowych trasach Ryanaira jako pierwszy poinformował niezawodny skrzat z forum Fly4free.pl – dziękujemy!)

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
No w końcu, nie mogę sie doczekać!
Dominik Wąsiołek, 31 marca 2022, 15:16 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »