Fly4free.pl

Ryanair opóźnia start kilku urlopowych tras. Kilkanaście lotów z Polski odwołanych!

Foto: xbrchx / yayimages.com
Irlandzka linia postanowiła opóźnić start większości swoich połączeń do chorwackiego Zadaru – informuje serwis Ex-Yu Aviation. Ponad 20 połączeń, które miały wystartować już w przyszłym tygodniu, zostało przesuniętych na maj lub czerwiec. Wśród nich znalazły się 3 trasy z Polski.

Zadar i Chorwacja to w tegorocznym sezonie wakacyjnym jedne z najważniejszych kierunków w siatce Ryanaira. Lotnisko w Chorwacji rozwija się niezwykle prężnie, a w Zadarze w tegorocznym sezonie letnim przewoźnik zbazuje 3 samoloty. Mimo to Ryanair zdecydował się na dokonanie dość poważnych modyfikacji w swojej siatce połączeń: przewoźnik opóźni start 24 połączeń do Zadaru. Połączenia te miały zostać uruchomione pod koniec marca lub na początku kwietnia, jednak jak informuje serwis ExYu Aviation, obecnie ich start przesunięto na początek maja lub czerwca. Na liście połączeń, których start opóźni Ryanair, znalazły się m.in.  Aarhus, Bukareszt, Bordeaux, Hamburg, Liverpool, Manchester czy Norymberga, ale też 3 trasy z Polski.

Ryanair opóźni więc połączenie z Modlina do Zadaru (pierwotnie miało wystartować 27 marca, obecna data startu to 1 maja), a także z Wrocławia (obecna data startu to 2 maja), a także z Gdańska. W tym ostatnim przypadku loty do Zadaru zotaną uruchomione dopiero w sobotę 4 czerwca.

Co ciekawe, Ryanair w terminie uruchomi połączenia do Zadaru z 2 innych polskich miast. Z Poznania pierwszy lot wyleci do Chorwacji 29 marca (loty będą realizowane 2 razy w tygodniu w kwietniu, od maja 4 razy w tygodniu), a z Krakowa 2 kwietnia (w kwietniu loty będą realizowane raz w tygodniu, w maju 3 razy w tygodniu, a od czerwca 4 razy w tygodniu).

Skąd taka decyzja Ryanaira? Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest przeszacowanie pobytu. Chorwacja to bowiem kierunek typowo wakacyjny, gdzie wzmożony ruch turystyczny zaczyna się dopiero w połowie maja lub nawet na początku czerwca. Wydaje się więc, że założenia Ryanaira w sprawie tak wczesnego uruchomienia połączeń do Zadaru mogły się okazać nazbyt optymistyczne.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Zadar został stolicą Chorwacji? Nie wiedziałem...
Maciej Tomaszewski, 21 marca 2022, 10:32 | odpowiedz
Dziękuję, już poprawione :) 
Maciej Tomaszewski Zadar został stolicą Chorwacji? Nie wiedziałem...
Kamil Walinowicz, 21 marca 2022, 11:08 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »