Fly4free.pl

Znowu to samo! Ryanair odwołuje aż 64 połączenia, pasażerowie z 3 lotnisk w Polsce poszkodowani

samolot Ryanair
Foto: Tupungato / Shutterstock

[AKTUALIZACJA] W niedzielę z powodu gwałtownej burzy nad Londynem Ryanair odwołał 112 połączeń, w tym 21 z polskich lotnisk. We wtorek sytuacja się powtórzyła – Irlandczycy anulowali 64 loty z i na lotnisko Stansted. Jeśli w najbliższym czasie planujesz lot do Londynu Ryanairem, lepiej dokładniej sprawdzaj rozkłady.

We wtorek z powodu gwałtownych opadów i burz przechodzących nad Londynem kilka linii lotniczych musiało odwoływać zaplanowane rejsy. Brytyjskie Biuro Meteorologiczne wydało ostrzeżenie pogodowe przed burzami i intensywnymi opadami, które ma pozostać w mocy do środy o godz. 6 rano.

Właśnie dlatego po godz. 15.30 czasu lokalnego Ryanair znów zaczął odwoływać kolejne rejsy z lotniska Stansted. Z oficjalnej strony internetowej przewoźnika wynika, że w środę odwołano w sumie aż 64 rejsy. Wśród nich znalazły się też połączenia z 3 polskich lotnisk: rejsy z i do Londynu z Modlina, Katowic i Rzeszowa.

To kolejna taka sytuacja, gdy Ryanair masowo odwołuje loty ze Stansted. W niedzielę odwołał aż 112 rejsów z i na Stansted, a wśród nich 21 połączeń z i do Polski. Wśród odwołanych tras znalazły się połączenia z Gdańska, Poznania, Rzeszowa, Modlina, Krakowa, Katowic i Wrocławia.

Powodem chaosu, jaki w niedzielę zapanował na lotnisku Stansted, był piorun, który uderzył w część systemu tankowania samolotów, a ponieważ odpowiada ona za dostarczanie paliwa do maszyn, od razu na lotnisku zapanował chaos. Choć usterka została naprawiona już w niedzielę rano, i tak doprowadziła ona do poważnych problemów na lotnisku i licznych opóźnień, a także odwołanych lotów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »