Fly4free.pl

Ryanair odwołuje 1000 lotów w sierpniu i wrześniu. Bo… protestuje przeciw 14-dniowej kwarantannie

Samolot Ryanair
Foto: rebius / Shutterstock

Tani przewoźnik poinformował, że w sierpniu i wrześniu odwoła ponad 1000 lotów z Irlandii do Wielkiej Brytanii. Przewoźnik informuje, że protestuje w ten sposób przeciwko restrykcyjnym regułom kwarantanny, które utrzymuje irlandzki rząd.

W komunikacie prasowym Ryanaira czytamy, że zmiany w siatce połączeń dotkną 200 tysięcy pasażerów i dotyczą one lotnisk w Cork, Shannon, Knock oraz Kerry – na razie nie są planowane żadne zmiany w rozkładzie na lotnisku w Dublinie.

Powód tej decyzji to restrykcyjna polityka irlandzkiego rządu, w myśl której każda osoba przybywająca do tego kraju musi przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę (jedynym wyjątkiem są osoby, które po wylądowaniu przemieszczają się od razu do Irlandii Północnej lub są pasażerami transferowymi).

„W zeszłym tygodniu Wielka Brytania i Irlandia Północna zniosły ograniczenia związane z podróżami z i do Unii Europejskiej, a Irlandia zostałą jedynym krajem w UE z obowiązkową 14-dniową kwarantanną dla wszystkich przylotów z krajów UE, z których większość ma mniejszą skalę zachorowań niż Irlandia. To nie ma sensu, że (…) irlandzki rząd traktuje Niemcy, Danię i Grecję w taki sam sposób, jakby poziom zachorowań na koronawirusa był tam taki jak w USA, Brazylii czy Indiach” – czytamy w komunikacie Ryanaira.

“Apelujemy do rządu o usunięcie wszelkich ograniczeń w podróżowaniu między Irlandią i Unią Europejską, aby irlandzkie hotele, restauracje i inni dostawcy usług turystycznych mogli ożywić swoje biznesy i zminimalizować ryzyko utraty miejsc pracy, zanim zacznie się sezon zimowy” – głosi irlandzka linia.

“Independent” wskazuje na to, że najprostszym sposobem na uniknięcie kwarantanny przy podróży do Irlandii jest lot do Irlandii Północnej, czyli np. do Belfastu, gdzie ograniczenia nie obowiązują – a następnie przekroczenie granicy z Irlandią.

Jak to zwykle bywa z Ryanairem – nie można wykluczyć, że… odwołane loty jednak się odbędą. Irlandzkie media informują, że miejscowy rząd może znieść obowiązkową kwarantannę – najbliższy termin, kiedy będzie to możliwe, to posiedzenie rządu 20 lipca.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Bardzo dobrze!!! Wolności do xxuja!!! 
Łukasz R., 15 lipca 2020, 17:01 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nie pierwszy raz robią z siebie myślicieli ? ? ? ? ?. Usiłują pokazać innym że mają czym myśleć ??? Nie wystarczy mieć głowę, trzeba jescze mieć coś w głowie ? ? ? ? ? 
Adam Bernacki, 16 lipca 2020, 16:37 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »