Fly4free.pl

Ryanair: nowa taryfa „Business Plus”

Ryanair dziś rano udostępnił nową taryfę "Business Plus", której grupą docelową są pasażerowie podróżujący biznesowo. Jest to kolejny etap zmian, jakie kilka miesięcy zapowiedział przewoźnik, a które mają poprawić wizerunek linii lotniczej. Koszt nowej usługi w zależności od wybranej trasy to od 170 PLN do prawie 300 PLN za każdy odcinek lotu.

Osoby, które podróżują biznesowo i skorzystają z oferty (kupujemy ją na etapie rezerwacji biletów) otrzymują:

  • Elastyczność w modyfikacji biletów
  • Limit bagażu 20 kg
  • Ekspresowe przejście przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku
  • Pierwszeństwo wejścia na pokład
  • Wybór miejsc premium (Więcej miejsca na nogi i szybkie opuszczenie pokładu)

Informację o nowej taryfie przekazał SamolotemTaniej.pl, partner portalu Fly4free.pl

Jak czytamy w regulaminie, w dniu podróży, zarezerwowany lot może być bezpłatnie zmieniony na wcześniejszy lub późniejszy (w zależności od dostępności miejsc). Bezpłatnej zmiany lotu można dokonać na 1 godzinę przed planowanym wylotem samolotu, jeśli dotyczy ona zmiany lotu na późniejszy, oraz na 1 godzinę przed wylotem nowego rejsu, jeśli zmiana dokonywana jest na lot wcześniejszy. Zmiany można dokonać na lotnisku lub za pośrednictwem Centrum Rezerwacji (w godzinach pracy centrum). Za wszelkie zmiany lotu dokonywane przed datą podróży, opłata za zmianę lotu, nie będzie pobierana, natomiast pobierana będzie opłata za różnicę w cenach taryf zmienionych lotów.

Usługi w pakiecie Business Plus: jedna torba 20kg, miejsce premium (w zależności od dostępności), Pierwszeństwo wejścia na pokład, przejście ‘Fast Track’ (dostępne w Londyn Stansted, Dublin, Bruksela Charleroi, Mediolanu Bergamo, Barcelony, Manchesteru, East Midland Liverpool) oraz wysłanie szczegółów lotu SMS.

Wszystkie w/w usługi muszą być wybrane podczas dokonywania rezerwacji, aby mogły być bezpłatnie uwzględnione w rezerwacji. Jeśli zostaną wybrane po dokonaniu rezerwacji, ich koszt będzie liczony według obowiązującej tabeli opłat.

Regulamin nowej usługi dostępny jest tutaj >>>

Przykładowa rezerwacja w taryfie biznes:
FR Biznes

rezer

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda szybsze przejście?
masi, 27 sierpnia 2014, 8:50 | odpowiedz
masiczy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda szybsze przejście?
Szybciej przechodzisz. Omijasz zwykła kolejkę do security.
LKay, 27 sierpnia 2014, 9:02 | odpowiedz
W WARSZAWIE nazywamy to Fast Trak (z jezyka angielskiego)
ANeczka, 27 sierpnia 2014, 9:32 | odpowiedz
Powiem tak: jeżeli w tej ów klasie Business Plus pasażerowie mieliby możliwość uciszyć pierd*lenie stewardess podczas lotu to jestem za, ale jeżeli mam płacić za to że mam więcej miejsca na nogi, albo to że wejdę szybciej na pokład to przepraszam bardzo nogi elegancko mogę wyciągnąć sobie siedząc na wew siedzeniach tj C i D, a samolot i tak szybciej nie odleci dla tych co mają klasę Business Plus.
art, 27 sierpnia 2014, 9:47 | odpowiedz
kompletnie nieoplacalne i bez sensu skoro i tak roznice w cenie trzeba doplacic.... a na godzine przed wylotem ceny sa chore... 280 zamiast 80 za bilet za dodatkowa przestrzen na nogi i pierszenstwo wejscia?!
konrad, 27 sierpnia 2014, 9:50 | odpowiedz
czy jest to "szybsze przejscie" do autobusu, ktory i tak wszystkich zabierze pozniej w tym samym czasie?... czy "pierwszenstwo wejscia na poklad" oznacza jednak, ze autobus powiezie singla osobmo?...
czeko, 27 sierpnia 2014, 9:55 | odpowiedz
artPowiem tak: jeżeli w tej ów klasie Business Plus pasażerowie mieliby możliwość uciszyć pierd*lenie stewardess podczas lotu to jestem za, ale jeżeli mam płacić za to że mam więcej miejsca na nogi, albo to że wejdę szybciej na pokład to przepraszam bardzo nogi elegancko mogę wyciągnąć sobie siedząc na wew siedzeniach tj C i D, a samolot i tak szybciej nie odleci dla tych co mają klasę Business Plus.
od stewardes gorsze są bachory
koko, 27 sierpnia 2014, 9:59 | odpowiedz
Ja i tak uważam, że to super opcja :) Zwłaszcza możliwość zmiany daty na bilecie
Dorota, 27 sierpnia 2014, 10:05 | odpowiedz
konradkompletnie nieoplacalne i bez sensu skoro i tak roznice w cenie trzeba doplacic…. a na godzine przed wylotem ceny sa chore… 280 zamiast 80 za bilet za dodatkowa przestrzen na nogi i pierszenstwo wejscia?!
Ale ja to inaczej rozumiem. Różnicę w cenie płacimy jeśli zmieniamy przed datą wylotu, Jeśli zmieniamy w dniu wylotu to NIC się nie płaci. Mogli jeszcze dorzucić wejście do salonika to by było całkiem niezłe.
Kjak, 27 sierpnia 2014, 10:17 | odpowiedz
Bez sensu. Ten dziad i tak będzie dziadem! Strata pieniędzy.
Marcin, 27 sierpnia 2014, 10:31 | odpowiedz
czyli w obie strony 340 do 600 PLN za więcej miejsca na nogi i bagaż 20kg. Bez sens.
Marcin, 27 sierpnia 2014, 10:33 | odpowiedz
KjakAle ja to inaczej rozumiem. Różnicę w cenie płacimy jeśli zmieniamy przed datą wylotu, Jeśli zmieniamy w dniu wylotu to NIC się nie płaci. Mogli jeszcze dorzucić wejście do salonika to by było całkiem niezłe.
Na większości lotnisk i tak nie ma saloników. Jakoś nie widzę zapotrzebowania na takie luksusy na lotniskach LCC typu Modlin, Skavsta, Goteborg Save, Glasgow Prestwick itp. Poza tym dodatkowo podbiło cenę takiego biletu o pewnie dodatkowe kilkadziesiąt złotych, jako, że standardowo wejście do takich saloników to koszt około €20-€30. Wydaję mi sie, że różnicę w cenie płacisz niezaleznie od tego, kiedy zmieniasz datę wylotu. Jedyna różnica jest taka, że przy tej opcji nie tracisz dodatkowych usług (lepsze miejsce, priority pas itp.) jak ma to miejsce w przypadku zwykłej zmiany.
LKay, 27 sierpnia 2014, 10:42 | odpowiedz
Widac, ze wypowiadaja sie cebularze, ktorzy nigdy nie lecieli sluzbowo ryanem. Otoz firmy oszczedzaja wysylajac pracownikow tymi liniami, wiec biedaki moga sobie choc troche standard podwyzszyc, tyle.
jacenty, 27 sierpnia 2014, 10:54 | odpowiedz
Przez to moja ulubiona wyszukiwarka Azair nie działa jaa należy, bo pokazuje businessowe ceny!
ela, 27 sierpnia 2014, 11:26 | odpowiedz
Koko A bachory to kogo masz na myśli? Siebie kreytynko?
waldek, 27 sierpnia 2014, 12:46 | odpowiedz
waldekKoko A bachory to kogo masz na myśli? Siebie kreytynko?
Bachor - to Michał Bajor wywołany na lotnisku w Hiszpanii (gdzie jak wiadomo wymawiają "ch" zamiast "j")
Gleba, 27 sierpnia 2014, 12:57 | odpowiedz
trochę nie rozumiecie pojęcia klasa business plus. To dla ludzi którzy latają w interesach, dla których czas to pieniądz. To takie udogodnienie jak przesuniecie lub opóźnienie lotu o kilka godzin oraz pojawienie się na lotnisku, na odprawę 30 min przed odlotem jest warte swojej ceny. To nie oferta dla "podróżujących na wakacje plus"
WyrozumialyPL, 27 sierpnia 2014, 13:33 | odpowiedz
A cos o nowych połączeniach WizzAir juz wiecie?
globtroter, 27 sierpnia 2014, 14:36 | odpowiedz
Na większości lotnisk i tak nie ma saloników. Jakoś nie widzę zapotrzebowania na takie luksusy na lotniskach LCC typu Modlin, Skavsta, Goteborg Save, Glasgow Prestwick itp. Poza tym dodatkowo podbiło cenę takiego biletu o pewnie dodatkowe kilkadziesiąt złotych, jako, że standardowo wejście do takich saloników to koszt około €20-€30. Wydaję mi sie, że różnicę w cenie płacisz niezaleznie od tego, kiedy zmieniasz datę wylotu.
Owszem to sie wydaje naturalniejsze bo jestesmy przyzwyczajeni ze zawsze placi sie roznice w cenie ale w regulaminie po angielski jest jak byk: "On the day of travel, the booked flight can be changed (flight/route), free of charge, to an earlier or later flight that day" oraz " Any flight changes (flight/route) made before the day of travel will not be charged a Flight Change fee but any applicable fare difference is payable." Według mnie nie pisaliby tego oddzielnie gdyby opłata za różnicę w taryfach była pobierana w obu sytuacjach. Co do saloniku to oczywiscie miałem na myśli, że byłoby ciekawiej gdyby Ryanair w _obecnych_ stawkach oferował wejście do saloników. Tam gdzie są. Z resztą na niektórych lotniskach może otworzyć...własne.:P Co za problem (poza kosztami) ;)
Kjak, 27 sierpnia 2014, 19:35 | odpowiedz
Klasa business w ryanie. Ale numer... I co kocyk mozna otrzymac do oddzielenia swojej klasy biznes od turystow? Mialem dotychczas wrazenie ze wszyscy latamy biznes do roboty w uk. A teraz tylko wybrancy beda mieli biznes. I po co tak dzielic ciezko pracujace spoleczenstwo? Ja niestety sie nie skusze.
Yaa, 27 sierpnia 2014, 22:06 | odpowiedz
A czego taki biznesmen szuka na stansted albo w modlinie i 20kg przewozi w rejestrowanej torbie? Wódki i kielbasy?
mat, 27 sierpnia 2014, 22:19 | odpowiedz
Witam, prosze mi wytłumaczyć: lecąć business plus mogę mieć ze soba torbę o wadze 20kg i dodatkowo moge bagaż podręczny ?
kasiaaa, 21 lipca 2016, 10:50 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »