Fly4free.pl

Ryanair: Lotnisko w Modlinie odrzuca porozumienie, więc będziemy rosnąć gdzie indziej!

Foto: Fly3D / Modlin Airport
– Żałujemy, że lotnisko w Modlinie odrzuciło długoterminową umowę o rozwoju, która pozwoli jej podwoić ruch i dochody z Ryanaira – powiedział Michael O’Leary, ogłaszając zimową siatkę połączeń z Polski. W jej ramach lotnisko w Modlinie straci 5 tras i zanotuje łączny spadek ruchu o ok. 10 procent.

Relacje Ryanaira z podwarszawskim lotniskiem w Modlinie są obecnie dość trudne. Obie strony rozmawiają w sprawie nowej umowy dotyczącej połączeń z Modlina, bo obecne, 10-letnie porozumienie, dobiegnie końca jesienią przyszłego roku. Czy zostanie ono przedłużone? Wiele na to wskazuje, ale Ryanair wyraźnie niecierpliwi się opieszałością zarządu Modlina.
We wtorek podczas konferencji prasowej w Warszawie szef Ryanaira poinformował, że „warszawski Modlin stracił szansę na duży wzrost”.

– Lotnisko odrzuciło długoterminową umowę, która w ciągu 8 lat podwoiłaby ruch i dochody lotniska. W rezultacie Ryanair przenosi się na inne tańsze lotniska w Polsce i UE. Modlin straci zaś 5 tras i odnotuje spadek ruchu o 10 procent tej zimy – mówi Michael O’Leary.

Jak pisaliśmy na naszych łamach, jednym z połączeń, które zimą zawiesi Ryanair, jest trasa krajowa z Modlina do Szczecina. Pozostałe trasy, na których jesienią nie polecimy z Modlina to Praga, Kowno, Piza i Walencja.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Do Poznania zapraszamy. Czekamy na Malage 
michalzpoznania, 6 września 2022, 12:16 | odpowiedz
Czyżby Ryanair szykuje się zatem na lotnisko Warszawa-Radom? Tam może  dostanie lepsze warunki i tańsze paliwo. No i komfort lotniskowy lepszy niż ciasny Modlin. Pożyjemy - zobaczymy! 
LOLSON-POLAND, 6 września 2022, 12:29 | odpowiedz
Słuszna decyzja w kierunku zamknięcia lotniska i przeniesienia potencjału do Radomia. Czarna kula mi mówi, że Ryanair zmięknie i przeniesie się do Radomia inaczej straci rynek.
wadl, 6 września 2022, 13:21 | odpowiedz
Nie bliżej do Łodzi ? Tylko 130 km... 
wadl Słuszna decyzja w kierunku zamknięcia lotniska i przeniesienia potencjału do Radomia. Czarna kula mi mówi, że Ryanair zmięknie i przeniesie się do Radomia inaczej straci rynek.
5011265, 6 września 2022, 15:00 | odpowiedz
Przeniesienie sie, owszem, ale do Łodzi a nie do Radomia.  
wadl Słuszna decyzja w kierunku zamknięcia lotniska i przeniesienia potencjału do Radomia. Czarna kula mi mówi, że Ryanair zmięknie i przeniesie się do Radomia inaczej straci rynek.
rexxx, 6 września 2022, 15:42 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »