Fly4free.pl

Ryanair skraca rozkład z Krakowa na hitowych trasach. Ale w ich miejsce pojawi się coś na pocieszenie

Kraków
Foto: Longfin Media / ShutterStock
Cztery zamiast sześciu połączeń tygodniowo do Porto i Lizbony z Krakowa – takich roszad w swoim systemie rezerwacyjnym dokonał Ryanair. W miejsce tych tras niejako wróci Faro, które od początku kwietnia pojawi się w harmonogramie irlandzkiej linii po prawie dwuletniej przerwie.

Pierwsza z roszad dotyczy trasy z krakowskiego lotniska do Lizbony. Jak zauważa Pasazer.com, jeszcze do końca marca irlandzka linia będzie zabierać pasażerów do stolicy Portugalii cztery razy w tygodniu – we wtorki, środy, czwartki i soboty. Od początku kwietnia zostaną tylko dwa połączenia – w poniedziałki (6:10 -> 9:15) i czwartki (5:45 – 8:50). Ostatnie na ten moment połączenie do Lizbony w systemie rezerwacyjnym dotyczy 24 października.

Do końca marca z kolei z Krakowa można polecieć trzy razy w tygodniu – w środy, piątki i niedziele (poza 31 marca). Od kwietnia również będą to tylko dwa połączenia tygodniowo – w środy (12:35 -> 15:20) i soboty (11:00 -> 13:50). Ostatni lot w systemie rezerwacyjnym Ryanaira widnieje na 26 października.

Pod koniec 2023 roku irlandzka linia ogłosiła, że od początku sezonu letniego wznowi połączenia do Faro, które zawiesiła w połowie 2022 roku. Loty do regionu Algarve będą wykonywane w poniedziałki (17:45 -> 20:45) i soboty (5:45 -> 8:45). W tym przypadku również 26 października jest ostatnim dniem obowiązywania, który widnieje w systemie rezerwacyjnym.

Polscy podróżni mogą dotrzeć do Porto i Lizbony również z Warszawy, skąd połączenia wykonuje Wizz Air. Od początku letniego sezonu węgierski przewoźnik nie ograniczy jednak częstotliwości – od kwietnia do stolicy Portugalii będzie latał trzy razy w tygodniu (poniedziałki, czwartki i piątki) i podobnie do Porto (poniedziałki, piątki i soboty). Od 17 czerwca do drugiego z tych kierunków Wizz będzie latał dwa razy w tygodniu (poniedziałki i piątki).

Foto: Ryanair
Foto: Ryanair
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »