Fly4free.pl

Ryanair zamyka połączenie z Polski do Grecji. Nie polecimy na Kretę

Kreta
Foto: Dziewul, Shutterstock

To zła wiadomość dla mieszkańców południowej części Polski, którzy korzystali z połączenia między Katowicami i grecką Chanią.

Jesteście miłośnikami Krety? Z Grecji dochodzą do nas niepokojące informacje. Jak podaje portal airnews.gr, niskokosztowy przewoźnik Ryanair ogłosił redukcję krajowych tras w Grecji, przenosząc swoje samoloty z Aten i Chanii do bazy w Niemczech. Decyzja pośrednio uderzy w polskich pasażerów.

Koniec lotów na Kretę z Katowic

Zmiany mają nastąpić od 1 czerwca 2018 r. W ich wyniku, baza Ryanair w Chanii na Krecie zostanie zamknięta – odczują to m.in. pasażerowie, którzy korzystali z lotów krajowych, a także połączeń między Kretą a Wenecją, Wilnem i Memmingen.

Z punktu widzenia polskich podróżnych istotna jest inna informacja: zamknięciu ulegnie również połączenie na trasie Katowice – Chania – Katowice.

Powód? Finanse!

Przedstawiciel Ryanaira, Nicolas Lardis, wyjaśnia powody tej decyzji:

– Niestety, opłaty za greckie lotniska w większości przypadków zachęcają do tras tylko w okresie letnim i tylko na międzynarodowych kierunkach. W związku z tym nasze dwa samoloty zostaną przeniesione do bazy w Niemczech, gdzie mogą osiągnąć wyższy zwrot w skali roku – poinformował Nicolas Lardis. – Ryanair pozostaje otwarty na rozmowy z operatorami portów lotniczych w celu opracowania planu rozwoju wspierającego loty przez cały rok – dodał.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy redukcja połączeń będzie dotyczyć także innych rejsów z greckich miast do Polski, które ma w swojej ofercie Ryanair. Z Chanii samoloty niskokosztowego przewoźnika latają m.in. do Wrocławia, Krakowa i Warszawy-Modlina.

Nasi czytelnicy informują, iż otrzymują od przewoźnika wiadomości o anulowaniu biletów na połączenia z Aten do Katowic, które miały się odbyć w lipcu.

Ateny Katowice
Foto: MiłoszP
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
RYAN NO  AIR znowu ruletka wylotowa trwa !
Biko, 11 kwietnia 2018, 16:03 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nam anulowano rezerwację Katowice-Chania. Skorzystaliśmy z możliwości przeniesienia lotu - polecimy z Warszawy. Niestety w pakiecie wykupiony był też parking+transfer z Katowic, a tego nie zmienią... I tym oto sposobem mamy lot z Warszawy Modlin i parking w Katowicach.Uważajcie przy wykupywaniu dodatkowych usług.
Andzia81, 13 kwietnia 2018, 9:10 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »