Fly4free.pl

Ryanair pozwala na darmowe zmiany w rezerwacji! Ale tylko na loty do 31 marca

Foto: InsectWorld / Shutterstock

[AKTUALIZACJA] Od dziś do końca marca Ryanair zniesie opłaty za zmianę daty rezerwacji na wszystkie podróże, które mamy zaplanowane irlandzką linią w okresie do 31 marca – ogłosiła Ryanair na Twitterze.

Jeszcze kilka godzin temu apelowaliśmy do tanich linii, żeby poszły śladem easyJeta i umożliwiły pasażerom darmową zmianę daty planowanych podróży w związku z rozwojem epidemii koronawirusa. Oczywiście, nie posądzamy siebie o aż tak dużą moc sprawczą, jednak  fakty są takie, że kilkanaście minut temu Ryanair ogłosił na swoim Twitterze, że… do końca marca opłaty za zmianę rezerwacji są zniesione.

[AKTUALIZACJA, GODZ. 16.06] Irlandzka linia informuje w swoim wpisie, że zmiany dotyczą wszystkich rezerwacji – zarówno tych obecnych, jak i przyszłych, kupionych do 31 marca, jednak wpis jest dość ogólnikowy. Jeszcze kilkadziesiąt minut temu przedstawiciele Ryanaira tłumaczyli nam, że bezpłatna zmiana rezerwacji ma dotyczyć wszystkich lotów z siatki irlandzkiej linii w jakimkolwiek terminie. Teraz jednak okazuje się, że z opłat za zmianę rezerwacji zwolnieni będą tylko ci pasażerowie, którzy mają zaplanowane loty w okresie do 31 marca. Oznacza to, że irlandzka linia postanowiła wprowadzić bezpłatną możliwość zmian rezerwacji tylko na część lotów – decyzję w sprawie pasażerów mających loty zaplanowane na kwiecień i później będzie podejmować zapewne w późniejszym terminie.

W kolejnych tweetach czytamy, że reguły dotyczące zmian są podobne jak w przypadku easyJeta: oznacza to, że pasażerowie będą musieli dopłacić różnicę w cenie biletu w terminie, na który planują zmienić swoją rezerwację.

Zmiany rezerwacji możemy dokonać na stronie internetowej.

Foto: Ryanair
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Sprawdzam i niestety nalicza dodatkowe opłaty za zmianę w wysokości 55 euro. Dodatkowo są rozbieżności pomiędzy wyszukiwaniem "nowego" lotu a dopłatą do nowego - nowy lot jest droższy o 5 euro od "nowego" wyszukiwania (oczywiście ten sam termin, ten sam lot).
administrator, 13 marca 2020, 15:42 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Tak przypadkiem zupełnie...   Najbardziej uczciwe i przejrzyste - moim zdaniem - zamiana na środki do wykorzystania w przyszłości. A tak, teraz patrz, czy jak chcesz zamienić, to aby drożej nie policzą, niż gdybyś normalnie kupował... 
administrator Sprawdzam i niestety nalicza dodatkowe opłaty za zmianę w wysokości 55 euro. Dodatkowo są rozbieżności pomiędzy wyszukiwaniem "nowego" lotu a dopłatą do nowego - nowy lot jest droższy o 5 euro od "nowego" wyszukiwania (oczywiście ten sam termin, ten sam lot).
makesiu2, 13 marca 2020, 15:49 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Dobrze że dopiero teraz wiem, że tylko do 31 marca bo bym nie wiedział, że ich strona już dobrze działa :) Dzięki, że daliście znać (chcieli ponad 60 euro, bo mam w kwietniu) ale przynajmniej udało mi się tym razem wejść na zwrot za odwołany lot. Wcześniej cały czas kiedy chciałem zwrot wywalało mnie na ich główną stronę z wyszukiwarką lotów :) Może chcieli mnie zachęcić żeby zamiast odzyskać jakieś pieniądze, wydać lepiej następne na kolejne podniebne podróże (tylko czy one się w ogóle odbędą, tego nie jestem pewien)
Maciek7777, 13 marca 2020, 16:13 | odpowiedz
Zaktualizowałem tekst. Niestety, Ryanair telefonicznie wprowadził mnie w błąd - poprawili się dopiero w wersji na Fb, więc oficjalnie obowiązująca wykładnia - bezpłątna zmiana rezerwacji dotyczy lotów zaplanowanych w okresie do 31 marca. 
administrator Sprawdzam i niestety nalicza dodatkowe opłaty za zmianę w wysokości 55 euro. Dodatkowo są rozbieżności pomiędzy wyszukiwaniem "nowego" lotu a dopłatą do nowego - nowy lot jest droższy o 5 euro od "nowego" wyszukiwania (oczywiście ten sam termin, ten sam lot).
Mariusz Piotrowski, 13 marca 2020, 16:36 | odpowiedz
Avatar użytkownika
No właśnie drożej liczą niż jakbym kupował z zupełnie nowej rezerwacji. Nowa rezerwacja, ten sam termin koszt 20 euro. Sprawdzam możliwość zmiany z poprzedniego terminu na ten sam co piszę wyżej i jest drożej o 5 euro (ten sam lot, ta sama data). Więc jest tu jakaś dziwna rozbieżność. I dodatkowo +50 euro za koszt zmiany, który mieli zlikwidować :/ na Twitterze ludzie o tym piszą.
makesiu2 Tak przypadkiem zupełnie...   Najbardziej uczciwe i przejrzyste - moim zdaniem - zamiana na środki do wykorzystania w przyszłości. A tak, teraz patrz, czy jak chcesz zamienić, to aby drożej nie policzą, niż gdybyś normalnie kupował... 
administrator Sprawdzam i niestety nalicza dodatkowe opłaty za zmianę w wysokości 55 euro. Dodatkowo są rozbieżności pomiędzy wyszukiwaniem "nowego" lotu a dopłatą do nowego - nowy lot jest droższy o 5 euro od "nowego" wyszukiwania (oczywiście ten sam termin, ten sam lot).
administrator, 13 marca 2020, 16:59 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Czy komuś się udało już bezpłatnie i bez problemu zmienić daty lotu? Jeśli lot miał być dziś rano i się nie zjawiłam a powrót w niedzielę wieczorem to mogę zmienić tylko datę powrotu?
Magdalena MN, 13 marca 2020, 17:58 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Mam od miesiąca zabukowane loty WMI-TRF-WMI na 27-28 marca a i tak nalicza mi opłatę za zmianę terminu :(
Łukasz P., 13 marca 2020, 20:04 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Teraz to chyba będą musieli oddać kasę za loty które się nie odbędą, a nie przymuszać ludzi do zmiany terminu ze sporą dopłatą. Też mi deal zamienić bilet kupiony za np.89zł na inny za 589 zł w to samo miejsce ?
TomekN., 14 marca 2020, 9:43 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Bilet 0, 50€, zmiana terminu lotu 35€. Chyba podziękuje za taką ofertę Ryanowi. 34€ to spora różnica. Za tą cenę kupie sobie nowy bilet w dowolnym terminie z dowolnego miejsca w Europie.
mathew77, 14 marca 2020, 14:23 | odpowiedz
Avatar użytkownika
mam lot na 3.05 ,wczoraj przysłali info,ze moge zmienić ,dzisiaj już przypomnienie ale oczywiście opłaty nalicza .Podany numer rezerwacji.co ciekawe lot na 28 ,tyle,ze z Anglii -nie ma propozycji.Jak sam sprawdzam -opłata naliczana
dabecja1, 17 marca 2020, 15:09 | odpowiedz
Witam. Powiedzcie mi proszę, bo krew mnie zalewa jak to jest z tą bezpłatna zmianą terminu rezerwacji. Otrzymałam maila, że mój lot zaplanowany na 31.05 do 7.06 do Pafos, Cypr się nie odbędzie. Wchodząc w rezerwację, chcę zmienić datę na wrzesień lub październik - niespodzianka. Bagatela 1000 zł dopłaty. jak to sie ma pod względem prawnym? Nie ja odwołałam lot, nie ja wywołałam sytuację, umowa zawarta była poprzez dwie strony na taką kwotę ( nie oszukujmy się, 90% ludzi kieruję się ceną przy wyborze daty) i ja mam dopłacać? A co jeśli zapłacę a Cypr nie otworzy granic lub Ryanair jak lot uziemi loty do końca roku? Bo jeśli ogłosi bankructwo to widomo, pieniądze oczywiście nie do odzyskania.... Będę stratna 2500 zł i kolejne przebukowanie na przyszły rok, kolejna dopłata to bilet mnie wyniesie co miesięczne wczasy na Malediwach. 
Malwa882, 18 kwietnia 2020, 21:13 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »