Fly4free.pl

Ryanair będzie sprzedawał testy PCR za pół ceny. Tak chce skusić ludzi do podróżowania

test na covid
Foto: fernandozhimin / Pixabay

Irlandzka linia dołączyła do Wizz Aira i innych linii, które zaoferują pasażerom z Wielkiej Brytanii dostęp do tanich testów PCR, by zachęcić ich do kupowania biletów.

W ramach zachęcania pasażerów Ryanair podpisał umowę z firmą Randox i zaoferuje pasażerom testy PCR z 50 procentową zniżką – kupując je za pośrednictwem Ryanaira zapłacimy 60 GBP (ok. 315 PLN), podczas gdy normalna cena to 120 GBP. To ważna informacja także dla Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich, którzy chcą wybrać się do kraju. Testy będzie można kupować zarówno przed wylotami jak i lotami powrotnymi do tego kraju.

Przypomnijmy, że w ramach luzowania koronawirusowych restrykcji Wielka Brytania zniesie zakaz międzynarodowych podróży lotniczych (w tym w celach urlopowych) od 17 maja, jednak pod szeregiem warunków, m.in. konieczności wykonywania testów PCR, których liczba będzie zależała od tego, z kraju której kategorii będziemy wracali do Wielkiej Brytanii. I tak np. pasażerowie wracający z krajów z najbezpieczniejszej “zielonej listy” (ma być wkrótce opublikowana) muszą przed wylotem do domu zrobić jeden test PCR i drugi do 2 dni po przylocie do kraju.

Podobne testy w nieco niższych cenach od rynkowych proponują swoim pasażerom m.in. British Airways, easyJet oraz Wizz Air – ta ostatnia linia w ramach pakietu “Fit to Fly” oferuje test w cenie 85 GBP (normalna cena to 110 GBP).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Testy droższe niż bilety , zwariowali
piksel, 30 kwietnia 2021, 14:28 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Dla mnie to też za drogo. Jeden test mogłabym jeszcze przełknąć, ale dwa to zdecydowanie za dużo. A co z zaszczepionymi?
S, 30 kwietnia 2021, 15:56 | odpowiedz
Na początku plandemii wystarczyło tylko mierzenie temperatury i było dobrze. Dzisiaj szczepienia, testy i nie wiadomo co jeszcze wymyśla. Ktoś zarabia więcej aniżeli na handlu bronią. Cwaniaczki !!! Będę podróżować później, jak opadną emocje 
Eva Krawczykowska, 30 kwietnia 2021, 17:46 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »