Fly4free.pl

Samolot Ryanaira wystartował i zaraz zawrócił. Z powodu awarii załoga… nie domknęła drzwi

Ryanair
Foto: Oleg Kozlov / ShutterStock
Pasażerowie siedzący na pokładzie Boeinga należącego do Ryanaira, który miał lecieć z Dublina do Holandii, byli uczestnikami nietypowej sytuacji. Maszyna musiała zawrócić z powodu awarii drzwi, którą odkryto tuż po starcie. W efekcie irlandzka linia odwołała lot, a podróżnych wysłała do Amsterdamu dzień później.

W niedzielę o godzinie 18:45 czasu lokalnego Boeing 737-800 irlandzkiej linii wystartował z Dublina, a jego celem był Amsterdam, gdzie miał wylądować niespełna półtorej godziny później. Niedługo po starcie piloci otrzymali komunikat informujący, że drzwi ładunkowe samolotu są otwarte. Decyzja była więc szybka – zawrócenie z trasy i powrót do stolicy Irlandii.

Po szczegółowej inspekcji okazało się, że drzwi ładunkowe wcale nie były otwarte. Sądzono wówczas, że przyczyną pojawienia się komunikat mógł być uszkodzony czujnik w drzwiach. Nie pozwalało to na wznowienie lotu, dlatego maszyna została uziemiona. W poniedziałkowy poranek pojawiła się informacja, że problemem nie były wcale drzwi ładunkowe, a jedne z drzwi wejściowych obok miejsca pasażera.

Portal AviationSource skontaktował się z jednym z podróżnych, który opisał wydarzenia na pokładzie. – Załoga nie zamknęła prawidłowo przednich drzwi. Ciśnienie w kabinie spadło, a hałas był bardzo głośny. Załoga stwierdziła, że pilot przekazał im, że różnica ta jest „w porządku”. Po starcie utrzymywaliśmy niską wysokość, a załoga wydawała się zestresowana. Również osoba siedząca obok drzwi nie była w stanie zmienić miejsca – relacjonował podróżny.

W dalszej części wiadomości pasażer przekazał, że po przylocie do Dublina załoga próbowała domknąć drzwi, ale nie było to możliwe. Podstawiony został zastępczy samolot, ale nie miał on planu lotu i po kilku próbach startu podróżni dowiedzieli się, że… lotnisko w Amsterdamie zostało zamknięte ze względu na ograniczenia hałasu. Ostatecznie połączenie odwołano, a pasażerowie wylecieli do Amsterdamu dopiero dzień później.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »