Fly4free.pl

Chaos i burdy na pokładzie samolotu Ryanaira. Winnych 30 pijanych Brytyjczyków

Ryanair
Foto: Veja / ShutterStock
Czy Ryanair będzie zmuszony do rozszerzenia wprowadzonego niedawno zakazu wnoszenia alkoholu na pokład? Niewykluczone. Dowodem jest kolejny incydent z grupą pijanych brytyjskich pasażerów, którzy wywołali spore zamieszanie podczas lotu do Alicante.

Ryanair i brytyjscy, niekoniecznie trzeźwi pasażerowie to niekończąca się opowieść. Tym razem krewcy podróżni dali o sobie znać podczas lotu FR8296 z Bristolu do Alicante, który odbył się w ostatnią sobotę po godzinie 18:00. Na miejscu wylądował tuż po 21:20 czasu lokalnego, ale w międzyczasie na pokładzie doszło do „popisu” udających się na wczasy urlopowiczów.

Hiszpańscy kontrolerzy ruchu lotniczego (Controladores Aéreos) poinformowali na swoim profilu na Twitterze, że w trakcie lotu były problemy z około 30 pijanymi pasażerami. W efekcie po wylądowaniu potrzebna była interwencja policji. – Wygląda na to, że pokłócili się na pokładzie. Ponawiamy nasze wsparcie dla załóg i pasażerów, którzy muszą cierpieć w takich sytuacjach – dodano we wpisie.

Do incydentu doszło raptem kilkanaście dni po tym, jak irlandzki przewoźnik wprowadził nowe/stare zasady dotyczące podróży brytyjskich turystów do hiszpańskich wakacyjnych destynacji. W przypadku lotów z Wielkiej Brytanii na Baleary niedozwolone jest zabieranie na pokład alkoholu kupionego w sklepach wolnocłowych. W tym celu bagaże podróżnych mają być dokładniej sprawdzane, aby upewnić się, że nie łamią przepisów.

W e-mailu wysłanym do podróżnych Ryanair wyjaśnił, że „każdy alkohol zakupiony w sklepach na lotnisku lub w innym miejscu musi być starannie zapakowany w bagażu podręcznego, który zostanie oznakowany przy bramce, a następnie umieszczony bezpłatnie w luku bagażowym, jeśli zostało wykupione pierwszeństwo wejścia na pokład„. Przewoźnik uzasadnił taki krok „nadaniem priorytetu wygodzie i bezpieczeństwu wszystkich pasażerów„.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »