Fly4free.pl

Ryanair ogłasza 6 nowych tras z Krakowa! Polecimy do Włoch, Niemiec, Grecji i Danii!

Ryanair
Foto: Dmitry Birin / Shutterstock

Pasażerowie z Krakowa to mają dobrze! Dopiero co Wizz Air ogłosił uruchomienie bazy na lotnisku na Balicach, a na odpowiedź Ryanaira nie trzeba było długo czekać. Irlandzki przewoźnik ogłosił właśnie, że w sezonie letnim otworzy w Krakowie aż 6 nowych tras!

Ryanair ogłosił w czwartek zbazowanie w Krakowie kolejnego, szóstego już samolotu i otwarcie 6 nowych połączeń. Z komunikatu prasowego przewoźnika wynika, że od sezonu letniego polecimy do Bari (loty 3 razy w tygodniu), Berlina Tegel (codziennie), Katanii (2 razy w tygodniu), Kopenhagi (2 razy w tygodniu), Rimini (2 razy w tygodniu) i Salonik (2 razy w tygodniu).

Oprócz tego Ryanair ogłosił dodatkowe częstotliwości na niektórych trasach z Krakowa. Częściej polecimy więc do hiszpańskiego Alicante (4 razy w tygodniu), Brukseli Charleroi (7 lotów w tygodniu), Kijowa (4 razy w tygodniu) oraz Londynu Stansted, gdzie loty będą realizowane aż 3 razy dziennie!

Wielka ofensywa Ryanaira, a to nie koniec nowości

Ryanair informuje, że nowe trasy i zwiększenie częstotliwości oznaczają, że przewoźnik zaoferuje w sezonie letnim dodatkowe 250 tys. miejsc z Krakowa.

A musimy pamiętać, że to nie wszystkie nowości od Ryanaira w sezonie letnim. Od kwietnia przewoźnik uruchomi bowiem trasę krajową z Krakowa do Szczecina (loty będą realizowane 3 razy w tygodniu), a także ogłoszone już wcześniej 2 zupełnie nowe międzynarodowe trasy – do Bordeaux i Hamburga.

Patrząc na nowe trasy i plany Ryanaira dotyczące Krakowa, szczególnie ciekawe jest ogłoszenie lotów na lotnisko Berlin Tegel. To ciekawe, bo… Ryanair lata już z Krakowa do stolicy Niemiec, ale na lotnisko Schonefeld.

Zastanawia też zwiększenie częstotliwości do Londynu, gdzie Ryanair chce latać 3 razy dziennie. Dla pasażerów oznacza to bardzo duży wybór połączeń, bo od kwietnia połączenie na lotnisko Londyn Luton będzie realizował Wizz Air (na początku raz dziennie, od maja 2 razy dziennie). A nie zapominajmy też o linii easyJet, która z kolei lata codziennie do Krakowa z lotniska Gatwick.

Tak czy inaczej, zapowiada się bardzo ekscytujący rok dla pasażerów regularnie korzystających z lotniska w Krakowie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Berlinga Telegel to jest Hit !!!
yaacek, 6 grudnia 2018, 15:36 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Bari, Katania i Kopenhaga (z W6 Billund) to kierunki z których wykurzą Wizza z Krakowa
Travel_World, 6 grudnia 2018, 15:45 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nie zapomnijcie, że obecnie easyJet lata już do Londynu Luton (oprócz Gatwick). Ciekawie jak będzie wyglądała rywalizacja z Wizzem na tej trasie.
Chriss, 6 grudnia 2018, 21:39 | odpowiedz
Avatar użytkownika
a kiedy coś z POZ? 
bs13, 7 grudnia 2018, 13:06 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »