Fly4free.pl

Turystyczna perła Afryki znosi restrykcje wjazdowe! Test i certyfikat już nie będą potrzebne

Foto: Benjamin B / Shutterstock
Od czwartku podróżni przybywający do Republiki Południowej Afryki nie muszą już pokazywać certyfikatu zaszczepienia ani przedstawiać negatywnego wyniku testu na koronawirusa!

RPA bardzo długo miała dość restrykcyjne przepisy wjazdowe: osoby wjeżdżające do kraju musiały pokazywać swój certyfikat zaszczepieni, osoby niezaszczepione – negatywny wynik testu wykonany do 72 godzin przed podróżą (a w przypadku jego braku wykonać na miejscu test na własny koszt, by uniknąć kwarantanny). Zniesienie tych uciążliwych przepisów ogłosił w środę minister zdrowia Joe Phaahla.

Zmiany weszły w życie od czwartku. Branża turystyczna powitała je z entuzjazmem.

– W lipcu 2021 nasz kraj odwiedziło ledwie 5000 zagranicznych turystów, czyli 2,6 procent tego, co przed pandemią. Jedynym ratunkiem dla branży w tym czasie był szybki wzrost turystyki krajowej – komentuje Roelof Botha, ekspert branży turystycznej.

Nie są to jedyne zniesione koronawirusowe restrykcje, bo władze RPA zniosły też m.in. obowiązek noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach i ograniczenia liczby ludzi podczas grupowych spotkań.

– Koronawirus nie odszedł jeszcze na dobre, ale jesteśmy teraz silniejsi, zwłaszcza dzięki szczepieniom – powiedział Phaahla.

W wyniku pandemii w RPA koronawirusem zaraziło się 3,9 mln ludzi, a z powodu COVID-19 zmarło ok. 101 tysięcy ludzi. Jednocześnie nieco ponad połowa dorosłych mieszkańców kraju przyjęła szczepionkę na koronawirusa.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »