Fly4free.pl

Jeden z najsłynniejszych hoteli świata zmieni wygląd. Dobudują… 4 wieżę!

Foto: WAT K / Shutterstock

Marina Bay Sands, czyli słynny “statek” z basenem na dachu, oparty na trzech wieżowcach, już wkrótce zmieni panoramę Singapuru. Właściciele hotelu ogłosili bowiem, że… chcą do kompleksu dobudować czwartą wieżę.

Szukając architektonicznego symbolu Azji, jednym z pierwszych miejsc, które przychodzą do głowy jest Singapur, a zwłaszcza słynne ogrody Gardens by the Bay oraz sąsiadujący z nim kompleks hotelowy Marina Bay Sands. Obiekt ten uznawany jest za jeden z najlepszych hoteli świata, a na pewno najdroższych – całkowite koszty budowy otwartego w 2010 roku obiektu szacuje się na 8 mld USD.

Ogromny hotelowy kompleks (120 tys. mkw powierzchni, ponad 2500 pokoi) słynie m.in. z fenomenalnego basenu ulokowanego na dachu, który z daleka przypomina dryfujący statek. Kompleks robi zresztą ogromne wrażenie, bo statek wspierany jest na trzech hotelowych wieżach i nie da się ukryć, że jest to z pewnością symbol Singapuru. Symbol, który teraz się zmieni.

Marina Bay Sands
Foto: Las Vegas Sands

Właściciel kompleksu, czyli fundusz Las Vegas Sands poinformował właśnie, że planuje dobudować do obiektu… czwartą wieżę, co dość drastycznie zmieni jego wygląd. Nie podano na razie daty realizacji inwestycji, choć inwestor zapewnia, że ma już wszystkie niezbędne zgody na budowę i wykupione grunty. Wiemy za to, że nowa wieża nie będzie bezpośrednio połączona z głównym “statkiem”, a stanie tuż obok słynnego kompleksu. W środku ma się znaleźć ponad 1000 luksusowych apartamentów, a na dachu – tak jak w oryginalnej części kompleksu – będzie basen z pięknym widokiem. A to tylko część projektu, bo tuż obok niego wybudowana zostanie wielka hala widowiskowo-sportowa na 15 tys. miejsc. Cena inwestycji? “Skromne” 4,5 mld USD.

Foto: TILT Photography

Singapur turystycznym hitem

To nie jedyna wielka inwestycja w Singapurze – drugie tyle wyda kompleks Resorts World Sentosa na poszerzenie ogromnego parku rozrywki Universal Studios Singapore, zlokalizowanego na słynnej wyspie. W ramach projektu znajdą się m.in. dwie zupełnie nowe atrakcje – Park Minionków oraz Super Nintendo World.

Znacznie większe emocje budzi jednak rozbudowa Marina Bay Sands – niektórzy narzekają, że czwarta wieża zaburzy unikalną architekturę kompleksu. Z drugiej strony – Singapur bardzo potrzebuje nowych inwestycji hotelarskich, bo z roku na rok to miasto-państwo odwiedza coraz więcej turystów, a w hotelach zaczyna brakować miejsc. Tylko w zeszłym roku liczba odwiedzających Singapur zwiększyła się o 6,2 procent i wyniosła 18,5 miliona gości. Eksperci przypisują ten świetny wynik m.in. ogromnej popularności filmu “Crazy Rich Asians”, w którym przedstawiono życie śmietanki towarzyskiej Singapuru.

Jak podoba Wam się słynny hotel po zmianach?

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »