Fly4free.pl

Nasi sąsiedzi będą mieli nową linię z bardzo krótkimi trasami. Pierwsza to tylko 120 kilometrów!

Foto: Natalia Budianska / Shutterstock

Rosa Airlines – tak będzie się nazywała nowa linia, która właśnie powstaje w Czechach. Przewoźnik chce uruchomić szereg lokalnych i regionalnych połączeń, a pierwszą trasą ma być połączenie z Pragi do Czeskich Budziejowic, gdzie samochodem można dojechać w nieco ponad 90 minut! Twórcy linii liczą jednak na sukces, patrząc głównie w stronę turystów chcących szybko się przemieszczać między największymi atrakcjami Czech.

Tworzeniem linii zajmuje się czeski przedsiębiorca Ivan Chemtob i liczy, że projekt wystartuje w przyszłym roku. Rosa Airlines ma być linią regionalną, która połączy Pragę z największymi miastami w Czechach i krajach ościennych. Jak na razie wiemy, że pierwszym połączeniem, który zamierza otworzyć nowa linia, będzie trasa z Pragi do… Czeskich Budziejowic na południu kraju, gdzie w przyszłym roku zakończy się modernizacja lotniska.

To dość… nietypowy wybór, bo jest to dość krótka trasa, a dodatkowo łatwo osiągalna ze stolicy Czech. Z Pragi do Budziejowic jest nieco ponad 140 km (w linii prostej 120 km), a czas przejazdu autem wynosi 1 godz. 40 minut, pociągiem – nieco ponad 2 godziny. Lot będzie więc bardzo krótki, skąd więc pomysł na akurat taką trasę? W serwisie zdopravy.cz czytamy, że linia liczy na zainteresowanie turystów (zwłaszcza z Chin), którzy szukają szybkich sposobów transportu między największymi atrakcjami turystycznymi kraju. Do takich z pewnością zaliczają się właśnie Czeskie Budziejowice, ale przede wszystkim Czeski Krumlow (na zdjęciu) – słynne przeurocze miasteczko znajduje się ledwie 25 kilometrów od lotniska w Budziejowicach.

Na razie nie znamy dalszych szczegółów dotyczących działania przewoźnika – wiemy tylko, że chce latać po kraju samolotami typu ATR 72-600.

Pamiętajmy przy tym, że Czesi nie mają za bardzo szczęścia do lotów krajowych. Na początku zeszłego roku linia CSA zamknęła ostatnią regularną trasę krajową, czyli połączenie z Pragi do Ostrawy, tłumacząc tę decyzję relatywnie niewielkim zainteresowaniem. Jednocześnie z siatki zniknęła “czechosłowacka” trasa krajowa, czyli połączenie Pragi z Bratysławą, a CSA utrzymała jedynie połączenie Praga-Koszyce.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »