Fly4free.pl

Rolnik szuka… samolotu. Niedoszły nabytek LOT pomoże rolnikom przy żniwach!

Foto: Markus Mainka / Shutterstock

Niemiecka linia Condor pomoże farmerom z kraju naszych zachodnich sąsiadów w transporcie sezonowych pracowników, którzy pomogą Niemcom przy żniwach.

Koronawirus sprawia, że linie lotnicze na całym świecie uziemiają samoloty i zawieszają połączenia, a przy okazji muszą… szukać sobie różnego zajęcia. Większość przewoźników w tej sytuacji decyduje się na transportowanie sprzętu medycznego i loty repatriacyjne, mające sprowadzić obywateli do danego kraju. Zupełnie inny pomysł na dodatkowy zarobek ma niemiecki Condor, czyli największa linia czarterowa w Niemczech i niedoszły (wszystko na to wskazuje) nabytek Polskiej Grupy Lotniczej i LOT. Kilka dni temu przewoźnik rozpoczął bowiem specjalną akcję pod kryptonimem “Bauer sucht Flug”, czyli “rolnik szuka lotu” – jasne nawiązanie do popularnego także w Polsce programu telewizyjnego.

Program ten ma na celu pomoc niemieckim rolnikom w transporcie pracowników sezonowych przed nachodzącymi zbiorami owoców oraz żniwami, które odbędą się w te wakacje. Ograniczenia w transporcie między poszczególnymi krajami mogą sprawić, że farmerzy w Niemczech będą cierpieli na brak rąk do pracy. W tej sytuacji Condor planuje uruchomić specjalne loty czarterowe, w ramach których zainteresowani rolnicy będą mogli wykupić pracownikom sezonowym bilety na podróż. W jej ramach pracownicy będą mogli zabrać ze sobą np. 30 kilogramów bagażu nadawanego, jednak przed podróżą wszyscy zostaną przebadani, by wykluczyć u nich koronawirusa.

Aktualnie Condor planuje specjalne loty pracownicze między Rumunią i Niemcami. W komunikacie prasowym czytamy, że linia uruchomi loty z Bukaresztu, Jassów, Kluż-Napoki, Sybinu i Timiszoary do Hamburga, Hanoweru Dusseldorfu, Karslruhe/Baden-Baden, a także do Norymbergi oraz na lotnisko Frankfurt-Hahn. Niemiecka linia informuje, że w ten sposób będzie w stanie “obsłużyć” praktycznie każdy region w Niemczech.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »