Fly4free.pl

Roaming, karta SIM, eSIM, routery WiFi – sprawdzamy najlepsze opcje na internet za granicą!

dziewczyna z internetem
Foto: kitzcorner / Shutterstock
Wyjeżdżasz na dłuższy urlop na drugim końcu świata, kilkudniowy city break w Europie albo zamierzasz połączyć pracę zdalną z wypoczynkiem? Na każdym z tych wyjazdów przydałby się niezawodny internet. Obecnie rozwiązań jest naprawdę dużo – klasyczny roaming, lokalne karty SIM, nowocześniejsze karty eSIM, routery WiFI na wynajem. Co warto wybrać, żeby mieć internet za granicą? Która opcja jest najtańsza, a która będzie najlepsza dla Ciebie? Podpowiadamy!

W dzisiejszych czasach – gdy wszystko z łatwością załatwiamy przez internet – telefon często staje się centrum dowodzenia wszechświatem. Nawet podczas odległych podróży chcesz mieć stały kontakt z rodziną, dostęp do social mediów, aplikacji bankowej, wiadomości, map i informacji. Sensowne połączenie z internetem jest dla wielu podróżników kluczowe. Na szczęście dziś nie jest to już problem – trzeba tylko wybrać usługę pasującą do Twoich potrzeb.

Roaming? Czasem się sprawdzi, ale uważaj!

Jeszcze nie tak dawno, gdy chciałeś korzystać z własnego telefonu czy internetu za granicą – jedyną opcją był ekstremalnie drogi roaming. Nawet krótka wycieczka na Słowację, do Niemiec czy Czech (a często tylko zbliżenie się do granicy tych krajów) potrafiły skutkować rachunkiem na setki złotych. Jednak w 2015 roku w życie weszła usługa Roam Like At Home i teraz możesz korzystać z internetu, a także rozmów telefonicznych i SMS-ów na tych samych zasadach, co w Polsce. Choć decyzja była przełomowa i bardzo odmieniła podróżowanie, to nie jest pozbawiona wad. Po pierwsze obejmuje tylko kraje UE + EOG (Islandia, Norwegia i Liechtenstein), a po drugie ma pewne ograniczenia – np. gdy podróżujesz zbyt często, Twój operator może nałożyć na Ciebie ustalone w regulaminie limity.

A co poza Unią Europejską lub gdy podróżujesz bardzo często? Na pewno nie roaming! Kto choć raz przez przypadek włączył sobie internet w telefonie np. w Szwajcarii, w Monako, w Tajlandii, Egipcie czy Turcji – ten doskonale wie, że dosłownie w moment można uszczuplić swój portfel o setki, a nawet tysiące złotych.

W takiej sytuacji o wiele lepszym rozwiązaniem będą lokalne karty SIM, karty eSIM lub router WiFi. Każda z tych usług nieco się różni, ale na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Foto: XOXO

Karta sim czy eSIM? Jak wybrać dobrą ofertę?

Co do zasady (i przeznaczenia) tradycyjne karty sim i bardziej nowoczesne karty eSIM są dokładnie tym samym. Główna różnica to fakt, że jedna ma postać fizyczną, a druga jedynie wirtualną. Właśnie dlatego eSIM ma zdecydowaną przewagę nad tradycyjną, fizyczną kartą SIM. Kupujesz i aktywujesz ją jeszcze przed wyjazdem, więc masz spokojną głowę i internet gotowy od razu po wylądowaniu. To też mniej plastiku i zachodu – nie musisz szukać punktu na lotnisku czy w mieście, nie stoisz w kolejce i nie dłubiesz w telefonie, by wyciągnąć plastikową „szufladkę” na klasyczną kartę SIM, co bywa naprawdę upierdliwe. W przypadku eSIM skanujesz kod QR, w kilka chwil przechodzić etap rejestracji karty i… gotowe!

! PORÓWNAJ OFERTY ESIM I ZAMÓW KARTĘ JUŻ TERAZ !

Foto: XOXO

Co ważniejsze – decydując się na eSIM możesz na spokojnie porównać wszystkie oferty dostępne na rynku i wybrać tę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. A warto to zrobić, bowiem według wyliczeń XOXO, opcja eSIM wychodzi nawet do 90% taniej niż opłaty roamingowe polskich operatorów. Nie ma też żadnego ryzyka – z góry opłacasz swój pakiet i określasz jego ważność. Nie ma więc mowy o przykrej niespodziance, gdy przyjdzie rachunek za telefon. Jedyny haczyk jest taki, że musisz wcześniej sprawdzić, czy twój telefon obsługuje eSIM (na szczęście większość modeli nie ma z tym problemu).

XOXO oferuje karty eSIM do 150 krajów całego świata – w bardzo zróżnicowanych pakietach (od 1 GB do nielimitowanych). Znajdziesz tutaj zarówno te kilkudniowe pakiety, jak i te z cyklicznymi doładowaniami. Kupując eSIM w XOXO możesz też skorzystać z karty, która obsługuje nawet kilkadziesiąt państw jednocześnie – podczas wycieczek objazdowych sprawdzają się doskonale i pozwalają sporo zaoszczędzić!

Przykładowo eSIM w XOXO w pakiecie 5 GB do wykorzystania w 42 krajach Europy kupisz już za 107 zł. Z kolei eSIM oferujący 6 GB w 31 krajach Azji kosztuje 165 zł – tylko sobie wyobraź, że miałbyś w każdym z tych państw kupować kartę osobno (a co gorsza, za każdym razem ją przekładać)!

Foto: XOXO

Potrzebujesz naprawdę stabilnego internetu? Rozważ XOXO Router WiFI

Dodatkową opcją – poza kartami SIM, eSIM i roamingiem są także routery XOXO WiFi na wynajem. Todroższa opcja, ale ma liczne zalety. Przede wszystkim zapewnia nielimitowany internet i z automatu działa w 150 krajach – jeśli planujesz podróż przez różne państwa, nie będziesz musiał zmieniać kart SIM. Współpraca z 350 operatorami z całego świata gwarantuje z kolei najlepszy zasięg i stabilne łącze – nic nie przerwie Ci rozmowy z szefem czy przesyłania filmu do chmury. Mówiąc bardziej obrazowo – to tak, jakbyś trzymał 350 kart SIM w jednym urządzeniu!

Foto: XOXO

Co ważne, nie trzeba niczego rejestrować ani aktywować, więc nawet największy laik poradzi sobie bez trudu. Włączasz router, wybierasz sieć XOXO WiFi na swoim telefonie i gotowe. A przy okazji możesz podłączyć też inne urządzenia, bo w sumie ogarnia do 5 sztuk.

Kluczowa jest też kwestia bezpieczeństwa. Technologia w routerze XOXO zabezpiecza dane przed atakami hakerskimi. Gdy zidentyfikuje zagrożenie przełącza się na innego operatora, a tym samym zmienia swój adres IP. To sprawia, że możesz bez obaw logować się do banku, zlecać przelewy czy wysyłać ważne pliki, które nie powinny trafić w niepowołane ręce.

Foto: XOXO

Dodatkowo router WiFi jest niewielki, więc bez trudu wrzucisz go do plecaka, a nawet kieszeni i zabierzesz ze sobą wszędzie. Samo urządzenie odbierasz osobiście lub zamawiasz przez internet z dostawą do domu. Po wyjeździe zwracasz je bez dodatkowych kosztów, a jeśli bardzo się polubicie – zawsze możesz go wykupić i zostawić sobie na własność.

W tekście wykorzystujemy linki afiliacyjne. Możemy otrzymać wynagrodzenie, jeśli w nie klikniesz. Dzięki temu wszystkie nasze treści są dla Ciebie darmowe.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Wiem, że tekst sponsorowany, ale są w nim dwa duże błędy (można się zastanowić, czy nie jest to wprowadzanie klienta w błąd):- większość telefonów dostępnych na rynku NIE oferuje esim (nie licząc IPhonów, producenci raczej dają opcję esim tylko w droższych modelach) - są dostępne pakiety roamingowe (u niektórych operatorów), które są dużo lepsze niż przedstawiony w tekście (np. 10GB na 15 dni za 79PLN, obejmujący swym zakresem wiele krajów i do tego dający jeszcze dość tanie rozmowy i smsy). 
Szymon Łuczków, 1 czerwca 2024, 8:00 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »