Fly4free.pl

Robi wrażenie! Najbardziej oczekiwana nowa linia świata pokazała malowanie swoich samolotów

Riyadh Air
Foto: Riyadh Air
Riyadh Air, nowy narodowy przewoźnik Arabii Saudyjskiej, przedstawił pierwszy z dwóch projektów malowania swoich samolotów. Linia, która zapowiada konkurowanie z tuzami Zatoki Perskiej postawił na kolorystykę i symbolikę nawiązującą do wartości i tradycji Arabii Saudyjskiej.

Riyadh Air dokonał piątego pod względem wartości zamówienia komercyjnego w historii Boeinga. Przewoźnik zamówił już 39 Boeingów 787-9 Dreamliner, wraz z opcją na kolejne 33 sztuki. Zarówno prezentacja nowej linii, której 12 marca dokonał Książę Mohammad bin Salman bin Abdulaziz, premier i prezes Funduszu Inwestycji Publicznych (PIF), jak i planowana flota mają być częścią krajowego planu inwestycyjno-rozwojowego do 2030 roku.

Agencja SPA podała, że Riyadh Air ma na celu połączyć stolicę Arabii Saudyjskiej z ponad 100 lotniskami na całym świecie, będąc tym samym realną konkurencją m.in. dla Qatar Airways czy Emirates. Póki co jednak przewoźnik przedstawił szczegóły swojej komunikacji wizualnej w postaci pierwszego z dwóch projektów malowania. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dominować będą kolory lawendy i błękitnego indygo.

Kolorystyka nie została dobrana przypadkowo. Lawenda pochodzi właśnie z Arabii Saudyjskiej i jest symbolem jej hojności, gościnności i tożsamości. Tamtejszy rząd wybrał go nawet do celów ceremonialnych i oficjalnych. Pokrywający korpus samolotu kolor indygo „przywołuje z kolei wrażenie nieba nad Rijadem o zmierzchu” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Bezpośrednio za kokpitem znajdzie się napis „Riyadh Air” opisany dużymi, pogrubionymi białymi literami. Na ogonie i silnikach z kolei znajdzie się logo przewoźnika. Inspirowane jest ono oknem samolotu, ponieważ „Riyadh Air ma służyć jako okno Arabii Saudyjskiej na świat„.

Oficjalna, konkretna data rozpoczęcia komercyjnej działalności przez Riyadh Air nie jest jeszcze znana, choć wiadomo, że ma nastąpić w 2025 roku.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »