Fly4free.pl

Turkish Airlines z Warszawy do Republiki Południowej Afryki za 1836 PLN! Dużo terminów

1836 PLN
Foto: WitR / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Republika Południowej Afryki jest jednym z najciekawszych państw, jakie miałem okazję odwiedzić. Znajdziecie tam wszystko, począwszy od dzikiej przyrody (polecam wizytę w Parku Narodowym Krugera), po piaszczyste plaże- aby przekonać się na własnej skórze, wybierzcie się np. do Kapsztadu, a kończąc na zapierających dech w piersiach widokach. Miejscami, które dostarczą takich wrażeń, są np. Kanion rzeki Blyde czy Góra Stołowa.

Z warszawskiego lotniska Chopina do Johannesburga podróżować możecie pomiędzy lutym i czerwcem – kilka przykładowych terminów wypisałem poniżej w tekście. W obie strony do RPA udacie się na pokładach samolotów linii Turkish Airlines, która jest bardzo dobrze oceniana przez naszych czytelników.

Lecąc do Republiki Południowej Afryki, czekać was będzie zmiana samolotu na lotnisku w Stambule. Przerwy między lotami wynoszą odpowiednio 2 godziny i 50 minut, w drodze tam oraz niespełna 12 godzin podczas powrotu do kraju. Wszystkie przesiadki są gwarantowane przez przewoźnika, a w razie opóźnień, otrzymacie bezpłatnie nowy bilet.

Podczas międzykontynentalnej podróży możecie liczyć m.in. na posiłki oraz napoje bezalkoholowe i alkoholowe. Zabrać ze sobą możecie bagaż podręczny, jeden przedmiot osobisty (mały plecak lub damską torebkę) oraz bagaż nadawany do luku.

Termin podróży: luty – czerwiec
Linia lotnicza: Turkish Airlines
Bagaż: rejestrowany + podręczny

Hotel246 PLN/pokój/noc

Noc z 30 kwietnia na 1 maja proponuję wam spędzić w 3* hotelu Mercure Nelspruit, który znajduje się w miejscowości Nelspruit. Następnego dnia ruszcie do Parku Krugera w celu „upolowania” Wielkiej Piątki Afryki.

noclegi RPA

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Samochód136 PLN/dzień

Po wylądowaniu w Johannesburgu polecam wam wypożyczyć samochód i ruszyć w stronę Parku Krugera. Przy długich trasach liczy się komfort jazdy, dlatego rekomenduję wybrać auto z kategorii SUV. Za 13-dniowy wynajem zapłacicie 1769.9 PLN.

wypożyczenie auta rpa

Kalendarz najtańszych lotów z Warszawy do Johannesburga

Wskazówki dotyczące Parku Krugera

Aby móc w pełni korzystać z uroków afrykańskiego safari, polecam wam spędzić przynajmniej 2 noce na terenie parku. Osobiście polecam zatrzymać się w Satara Rest Camp oraz Mopani Rest Camp. Na terenie kampów znajdują się restauracje, sklepy – w których znajdziecie „prawie” wszystko, stacje benzynowe, miejsca do grillowania, a nie które dysponują także basenem!

Nieopodal recepcji znajduje się specjalna mapa, na której każdego poranka zaznaczone są pozycje występowania różnych gatunków zwierząt. Tak zdobyta wiedza na pewno przybliży was do „upolowania” Wielkiej Piątki Afryki, do której zalicza się słonia afrykańskiego, bawoła afrykańskiego, czarnego nosorożca, lamparta i przede wszystkim Lwa!

Ogromną zaletą zwiedzania Krugera, jest to, że można po nim jeździć własnym samochodem. Oprócz głównej asfaltowej drogi znajduje się tam wiele pobocznych szutrowych tras. Do takiej jazdy idealnie nadawać się będziecie proponowane przeze mnie auto z segmentu SUV.

Foto: PACO COMO / Shutterstock
Foto: PACO COMO / Shutterstock
Foto: Toye / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Rezerwacji noclegów w Parku Krugera dokonacie pod tym linkiem.

  • Przy wynajmie auta nie jest wymagane międzynarodowe prawo jazdy, ale pamiętajcie, że w RPA obowiązuje ruch lewostronny.

  • Trasa z Johannesburga do Nelspruit obejmuj odcinki płatne. Za przejazd zapłacicie tylko gotówką albo południowoafrykańską kartą.

  • Sporo informacji praktycznych na temat RPA znajdziecie na naszym forum.

  • Zapoznajcie się z listą 10 najciekawszych miejsc w Republice Południowej Afryki.

  • Obecnie nie wyobrażam sobie już podróży za granicę bez wielowalutowej karty Revolut. Wygoda, niezawodność i oszczędności – to jej główne zalety!

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »