Fly4free.pl

Republika Dominikańska – słoneczny raj na Karaibach!

Foto: Preto Perola, Shutterstock
Szukacie idealnego kierunku na swój długo wyczekiwany wypoczynek? Zapraszamy do miejsca, w którym słońce świeci przez okrągły rok, a plaże należą do najlepszych na świecie!

Otoczona turkusowymi wodami Oceanu Atlantyckiego i Morza Karaibskiego Dominikana to, nie bez powodu, jeden z najczęściej wybieranych przez Polaków wakacyjnych kierunków. Ciągnące się kilometrami białe piaszczyste plaże, nad którymi zawisły wręcz pocztówkowo palmy, szum fal, bujna przyroda oraz wymarzony relaks w promieniach karaibskiego słońca. Czego można chcieć więcej?

Dominikana to drugi co do wielkości kraj na Karaibach. Razem ze swoim sąsiadem Haiti dzielą wyspę o pięknej nazwie Hispaniola odkrytą w 1492 r przez Krzysztofa Kolumba. Ślady burzliwiej historii wciąż znajdziecie we wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, otoczonej murami, kolonialnej dzielnicy Santo Domingo. W tym najstarszym mieście obu Ameryk, podziwiać możecie pierwszą z katedr Nowego Świata – Catedral Santa Maria de la Encarnacion. Idąc dalej gwarnymi uliczkami stolicy warto zatrzymać się także na tętniącym życiem skwerze Kolumba z pomnikiem odkrywcy, a także odwiedzić jedno z muzeów przy Plaza de la Cultura.

Foto: e2dan, Shutterstock

Lazur wody, delikatny piasek, cień kokosowych palm oraz jakże charakterystyczny dla Dominikany rytm Merengue to magnes, który rok w rok przyciąga tłumy turystów chcących na własnej skórze przekonać się o pięknie tego miejsca. A jest w czym wybierać! Czterysta kilometrów bezkresnych plaż, z których 21 z nich uhonorowanych jest błękitną flagą świadczącą o bezpieczeństwie i czystości.

Uvero Alto, Juanillo, Cabeza de Toro czy Macao – tych miejsc nie mogą ominąć wielbiciele rajskich widoków. To właśnie ten region – Punta Cana, najbardziej wysunięty na wschód zakątek, może pochwalić się najlepszymi plażami w całym kraju. La Romana, Puerto Plata, czy Boca Chica to wręcz obowiązkowe punkty na turystycznej mapie Dominikany.

Jeśli preferujecie wciąż dzikie i niezadeptane miejsca, to wybierzcie się na półwysep Samaná. To tutaj możecie obserwować ogromne humbaki – majestatyczne zwierzęta, których widok na długo zapisze się w Waszej pamięci.

Foto: Ethan Daniels, Shutterstock

Zapomnijcie na chwilę o pięknym wybrzeżu i wyruszcie w głąb wyspy, gdzie czeka na Was niemniej atrakcji: kilkanaście parków narodowych, liczne wodospady (w tym ukryty w gęstwinie dżungli Aquas Blancas) i najwyższy szczyt Karaibów – Pico Duarte. Piesze wycieczki, rowerowe eskapady, ekscytujący spływ rzeką – fani aktywnego wypoczynku z pewnością nie będą się tu nudzić.

Zwiedzając wyspę z pewnością natkniecie się również na rozległe, zielone połacie plantacji trzciny cukrowej, tytoniu czy kakao. Ponadto Dominikana słynie z produkcji doskonałej jakości rumu oraz cygar. Warto więc skorzystać z okazji i odwiedzić jedną z destylarni, w której można zarówno skosztować, jak i przyglądnąć się procesowi powstawania najbardziej znanego karaibskiego trunku.

Dominikana to z pewnością kraj dla tych, którzy pragną urlopu w rajskiej scenerii. Planujecie rodzinne wakacje, romantyczną podróż tylko we dwoje czy spontaniczny wypad w gronie znajomych? Mnogość atrakcji, fascynująca historia i kultura, doskonała baza hotelowa, zapierająca w dech piersiach przyroda – tu każdy znajdzie coś dla siebie. A więc w drogę!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »