Fly4free.pl

Rekordowe zamówienie Ryanaira. Kupuje 175 nowych Boeingów

(Aktualizacja tekstu z 19 czerwca 2013) Do 2019 roku we flocie irlandzkiego Ryanaira będzie latało ponad 400 samolotów. Przewoźnik podpisał dziś umowę na zakup 175 maszyn nowej generacji. Wybór padł na... Boeinga 737-800s.Umowę podpisano w Paryżu podczas odbywającego się tam Paris Air Show.

Umowa, która została pierwotnie ogłoszona jako zobowiązanie w marcu, jest dla firmy Boeing największym w historii zamówieniem od europejskiej linii lotniczej i największym przemysłowym zamówieniem w historii państwa irlandzkiego – informuje Ryanair.

Prezes Ryanair, Michael O’Leary

Ryanair jest dumny z zakupu Boeinga, który buduje wspaniałe samoloty(…). Te 175 nowych samolotów pozwoli nam jeszcze bardziej obniżyć koszty i ceny lotów (…). Zapewni to nam dodatkową możliwość wzrostu ilości operacji lotniczych w Europie, ponieważ wiele europejskich linii lotniczych, przeprowadza restrukturyzacje i ogranicza krótkodystansowe operacje.

Umowa ryanani boeing

Prezes Boeing Commercial Airplanes, Ray Conner

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sfinalizowania zamówienia, jest to dowód na to, jaką wartość reprezentuje rodzina samolotów Next-Generation 737. Jako najbardziej efektywny, niezawodny, duży jednonawowy samolot Next-Generation 737 jest i będzie nadal podstawą floty Ryanair. Nie mogę być bardziej dumny, niż jestem w tej chwili z partnerstwa między Ryanair, a firmą Boeing przedłużonym na kolejne lata.

Pierwszy z nowych Boeingów ma być dostarczony już za rok, we wrześniu. Większa flota (obecnie 303 maszyny) ma pozwolić Ryanairowi na otwarcie nowych tras i przewozić rocznie ponad 100 milionów pasażerów. Taki wynik przewoźnik chce osiągnąć w ciągu najbliższych pięciu lat. W tym czasie Ryanair prognozuje zwiększenie ruchu pasażerskiego o 5% każdego roku.

Aktualizacja 1 kwietnia 2014:

Firmy Boeing i Ryanair zaprezentowały dostarczony niedawno przewoźnikowi samolot 737-800 Next-Generation w wyjątkowym malowaniu z identyfikacją wizualną obu firm. Podkreślona została w ten sposób ich bliska współpraca.

Samolot wyróżnia kadłub w charakterystycznych niebieskich barwach Boeinga oraz nazwa Ryanair umieszczona na tylnej części. Na ogonie widnieje logo przedstawiające złotą harfę, które znajduje się na każdym Boeingu 737-800 linii Ryanair. Samolot ten jest jedną z blisko 300 maszyn znajdujących się we flocie linii Ryanair, która składa się wyłącznie z samolotów Boeing 737-800.

Tak oto prezentuje się Boeing 737-800 Next-Generation w okolicznościowym malowaniu:

737-800 Next-Generation fly4free

„Dzięki znakomitej konstrukcji i fenomenalnej niezawodności 737-800 jest podstawą naszego wzrostu w ostatnim czasie” – powiedział Michael O’Leary, prezes linii Ryanair.

 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
czym charakteryzuja sie samoloty "nowej generacji" ??? Ciekaw jestem jak odczuje to pasazer...
marcinkc, 19 czerwca 2013, 19:07 | odpowiedz
Czekam na loty Sevilla- Warszawa :)
Mrów, 19 czerwca 2013, 19:07 | odpowiedz
marcinkcczym charakteryzuja sie samoloty „nowej generacji” ??? Ciekaw jestem jak odczuje to pasazer…
mimx, 19 czerwca 2013, 19:12 | odpowiedz
marcinkcczym charakteryzuja sie samoloty „nowej generacji” ??? Ciekaw jestem jak odczuje to pasazer…
mniejszą ilością miejsca na nogi i liczbą toalet
mimx, 19 czerwca 2013, 19:13 | odpowiedz
marcinkcczym charakteryzuja sie samoloty „nowej generacji” ??? Ciekaw jestem jak odczuje to pasazer…
Wszystkie 737-800 - to "Next Generation" Czyli te, ktorymi obecnie lata Ryanair. Pasażer nie odczuje różnicy ponad to, że fotele i elementy będą nowe. W niektórych obecnych samolotach widać dość spore ślady zużycia :)
Pepek, 19 czerwca 2013, 19:19 | odpowiedz
czekam na pierwsze połączenia z Varną lub Burgas gdzie tupet w cenach Wizza nie zna granic !
Slobodan, 19 czerwca 2013, 19:24 | odpowiedz
więcej Ryanaira....koszmar!
Marcin, 19 czerwca 2013, 20:10 | odpowiedz
"jednonawowy samolot" - pięknie to przetłumaczyliście.
adamuto, 19 czerwca 2013, 22:00 | odpowiedz
Slobodanczekam na pierwsze połączenia z Varną lub Burgas gdzie tupet w cenach Wizza nie zna granic !
Bilety WAW-BOJ-WAW na obecny sezon wizzair można było kupić po 250zł więc jak na sezon należy uznać to rewelacja:) Trzeba kupować z wyprzedzeniem, a nie narzekać.
latacz, 19 czerwca 2013, 22:10 | odpowiedz
Też uważam ze ceny wiza na niektóre kierunki są niepoważne-Bułgaria dobry przykład. Chyba biura to kupują bo tak zupełnie się nie opłaca. Martwi tylko że tak naprawdę rozwiaja się wizz i ryan a reszt nieco śpi a ja juz tych 2 firm mam dość. Ryan zdobywa monopol na jakiejś trasie i doi, wizz to samo. Era tanich lini się kończy, szkoda tylko że easy jet, transavia jakoś Europę wschodnia omijają.
Fido, 19 czerwca 2013, 22:16 | odpowiedz
średnio mnie interesuje czym polece... ja chce TANIO poleciec :)
kpt.B, 19 czerwca 2013, 23:05 | odpowiedz
latacz
Slobodanczekam na pierwsze połączenia z Varną lub Burgas gdzie tupet w cenach Wizza nie zna granic !
Bilety WAW-BOJ-WAW na obecny sezon wizzair można było kupić po 250zł więc jak na sezon należy uznać to rewelacja:) Trzeba kupować z wyprzedzeniem, a nie narzekać.
Wizz większość biletów do Burgas sprzedaje biurom podróży, stąd takie ceny. A ja i tak kupiłem za około 220zł. Da się? da się!! :p
maniuś, 20 czerwca 2013, 6:57 | odpowiedz
Ludzie, co wy narzekacie!! Ryanair jest swojego rodzaju powietrznym PKS-em, nie ublizajac tym liniom. Kupujesz bilet i wsiadasz, zajmujac pierwsze lepsze wolne miejsce, z ta roznica, ze w Ryanair mozesz sobie wykupic miejscowke, a w PKS-ie nie. To jest transport z miejsca A do miejsca B, czyli do innego kraju i mnie sie to podoba, bo jest tanio. Uwazam, ze Ryanair jest liniami ok, nawet moi zagraniczni znajomu z poza UE, ktorzy lecieli tymi liniami, powiedzieli, ze super, ze mamy takie tanie linie i mozemy tanio podrozowac po Europie i ja uwazam tak samo. Wiec nie narzekajce, ze jest tak strasznie, bo wcale tak nie jest. Narzekaja tylko Ci, ktorzy maja zbyt wielkie wyobrazenie o tanich liniach i spodziewaja sie, ze bedzie jak np. w Lufthansie, Air France, czy tez innych wielkich narodowych liniach lotniczych.
Dento, 20 czerwca 2013, 7:21 | odpowiedz
Boeingi 737 Next Generation to jak widać w nazwie nowa generacja samolotów 737, a dokładnie 737-100, -200, -300, -400 i chyba -500 zostały zastąpione przez nowe 737-600, -700 -800 -900. Różnią się tym, że są poprawiono w nich parę rzeczy (trymowanie, glass kokpit, mozliwośc wersji z wingletami, nowe silniki). Obecnie Ryanair w swojej flocie ma tylko Boeingi 737 Next Generation - 800. Zamówili wersję z "s" na końcu, czyli jakieś drobne zmiany, ale ogólnie rzecz biorąc to będą dokladnie te same samoloty co mają w tej chwili. Co do samych linii. W erze grubasów, tłustych prosiaków itp faktycznie można narzekać na brak miejsca. Natomiast jeśli ktoś nie jest przesadnie wysoki, ani tym bardziej gruby to miejsca ma na tyle dużo, żeby komfortowo podróżować. W porównianiu do ekonomicznej LOTu, Varigu (już nieistniejącego) różnica nie jest aż tak duża, jak mogło by się wydawać, że być powinna.
PawelK, 20 czerwca 2013, 9:42 | odpowiedz
Czekam na loty Rzeszów-Nowy Jork
ośka, 20 czerwca 2013, 12:42 | odpowiedz
bilet PKP z poludnia Polski do Warszawy jest drozszy niz lot Ryanairem z jednego konca Europy na drugi ! :)
Olivka, 20 czerwca 2013, 16:52 | odpowiedz
WRO - RZE
Wrocławiak, 20 czerwca 2013, 20:20 | odpowiedz
Dość pozytywna wiadomość dla fanów podróży lotniczych z Polski. Co by nie mówić za cenę biletów PKP po Polsce zwiedziłem większość zakątków Europy. Jak się wie co można a co nie przejdzie to podróżowanie Ryanem jest bardzo komfortowe, bezstresowe i najtańsze z możliwych.
Pasjonat:), 21 czerwca 2013, 0:09 | odpowiedz
marcinkcczym charakteryzuja sie samoloty „nowej generacji” ??? Ciekaw jestem jak odczuje to pasazer…
W produkowanej w zakładach Boeinga w Renton wersji Next Generation poprawiono system trymowania samolotu oraz, co jest najbardziej widoczne, zmieniono technologię kokpitu z zegarów analogowych na wyświetlacze typu glass cockpit. Panele EFIS do sterowania wyświetlaczami z mapą przeniesiono z konsoli centralnej "pedestal" do panelu "Glareshield" obok panelu autopilota. Panel górny "overhead" dostał wyświetlacz LCD do wyświetlania napięć w systemach samolotu (poprzednio były analogowe). W wersji NG poprawiono także systemy: IRS, APU, system odladzania oraz wzmocniono dźwigar skrzydeł wraz z mocowaniami silników.
Bartek737, 7 stycznia 2014, 23:13 | odpowiedz
Obniżanie cen ostatnio słabo wychodzi ;)
shiv, 1 kwietnia 2014, 14:48 | odpowiedz
shivObniżanie cen ostatnio słabo wychodzi
19 zł po kraju to słabo?
Bartek, 1 kwietnia 2014, 15:05 | odpowiedz
marcinkcczym charakteryzuja sie samoloty „nowej generacji” ??? Ciekaw jestem jak odczuje to pasazer…
Rzecz w tym, że wszystkie obecnie latające Boeingi Ryanair należą do grupy 737NG. To jest nowa generacja w porównaniu do 'klasycznych' 737-300/400/500.
pgruszka, 1 kwietnia 2014, 15:16 | odpowiedz
DentoLudzie, co wy narzekacie!! Ryanair jest swojego rodzaju powietrznym PKS-em, nie ublizajac tym liniom. Kupujesz bilet i wsiadasz, zajmujac pierwsze lepsze wolne miejsce, z ta roznica, ze w Ryanair mozesz sobie wykupic miejscowke, a w PKS-ie nie. To jest transport z miejsca A do miejsca B, czyli do innego kraju i mnie sie to podoba, bo jest tanio. Uwazam, ze Ryanair jest liniami ok, nawet moi zagraniczni znajomu z poza UE, ktorzy lecieli tymi liniami, powiedzieli, ze super, ze mamy takie tanie linie i mozemy tanio podrozowac po Europie i ja uwazam tak samo. Wiec nie narzekajce, ze jest tak strasznie, bo wcale tak nie jest. Narzekaja tylko Ci, ktorzy maja zbyt wielkie wyobrazenie o tanich liniach i spodziewaja sie, ze bedzie jak np. w Lufthansie, Air France, czy tez innych wielkich narodowych liniach lotniczych.
Od 1. lutego miejsca są numerowane, więc nie zajmujesz "pierwszego lepszego wolnego"
pszcz, 1 kwietnia 2014, 15:18 | odpowiedz
DentoLudzie, co wy narzekacie!! Ryanair jest swojego rodzaju powietrznym PKS-em, nie ublizajac tym liniom. Kupujesz bilet i wsiadasz, zajmujac pierwsze lepsze wolne miejsce, z ta roznica, ze w Ryanair mozesz sobie wykupic miejscowke, a w PKS-ie nie. To jest transport z miejsca A do miejsca B, czyli do innego kraju i mnie sie to podoba, bo jest tanio. Uwazam, ze Ryanair jest liniami ok, nawet moi zagraniczni znajomu z poza UE, ktorzy lecieli tymi liniami, powiedzieli, ze super, ze mamy takie tanie linie i mozemy tanio podrozowac po Europie i ja uwazam tak samo. Wiec nie narzekajce, ze jest tak strasznie, bo wcale tak nie jest. Narzekaja tylko Ci, ktorzy maja zbyt wielkie wyobrazenie o tanich liniach i spodziewaja sie, ze bedzie jak np. w Lufthansie, Air France, czy tez innych wielkich narodowych liniach lotniczych.
Ja ostatnio wracałem z Azji i miałem transfer Air France z Paryża do Warszawy, rozdawali ciasteczka i moja żona wzięła więcej niż jedną serwetkę i co powiedział facet z obsługi? Tylko po jednej chusteczce na osobę proszę rozdać obok pasażerom, to ma być lepszy standard? To jakaś kpina, po Europie latajcie Ryanair bo dobry standard ze względu na cięcia kosztów już się skończył! Pozdrawiam
owes, 1 kwietnia 2014, 15:23 | odpowiedz
kpt.Bśrednio mnie interesuje czym polece… ja chce TANIO poleciec
Leć na drzwiach od stodoły. Emocje gwarantowane. Gratis! ;)
Fauk, 1 kwietnia 2014, 15:41 | odpowiedz
MrówCzekam na loty Sevilla- Warszawa
a ja na Salamanca - Koluszki
Artur, 1 kwietnia 2014, 16:24 | odpowiedz
Fauk
kpt.Bśrednio mnie interesuje czym polece… ja chce TANIO poleciec
Leć na drzwiach od stodoły. Emocje gwarantowane. Gratis!
Fox, 1 kwietnia 2014, 16:41 | odpowiedz
W ubiegłym tygodniu w poniedziałek ten nowy "Benek" gościł Gdańsk :)
Vieriman, 1 kwietnia 2014, 16:45 | odpowiedz
Uważam, że psychole nie powinni się tutaj wypowiadać, bo taki durny komentarz obraża innych racjonalnie myślących forumowiczów.
Fox, 1 kwietnia 2014, 16:47 | odpowiedz
Dla mnie dobra wiadomość. Czekam na loty bezpośrednie do Portugalii :) Żeby nie czekać na przesiadkach a zwiedzać ten piękny kraj...
ewaolivka, 1 kwietnia 2014, 17:28 | odpowiedz
Prima aprilis
azurra1, 1 kwietnia 2014, 17:29 | odpowiedz
Hej dobre umowę podpisano dziś podczas Paris Air Show , tylko ze w tym toku nie ma pokazów lotniczych i wystawy w Paryżu gdyż sa co 2 lata następny air show w 2015 roku, dziś 1 KWIETNIA HA HA HA
air show paris, 1 kwietnia 2014, 19:40 | odpowiedz
prima aprilis?
P, 1 kwietnia 2014, 19:40 | odpowiedz
Ten "nowy" 737 wymalowany w barwy Boeinga ma 10 lat i został niedawno odmalowany
gosc, 1 kwietnia 2014, 20:29 | odpowiedz
Boeingi 737- 700, 737-800 next generation to dobre samoloty.
odpow, 1 listopada 2014, 16:42 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »