Fly4free.pl

Polskie miasto na 5. miejscu w rankingu najlepszych „wschodzących gwiazd” serwisu TripAdvisor

Foto: Collage / taranchic, charnsitr / shutterstock
To spory sukces Gdańska. Czy przełoży się to na wzrost ruchu turystycznego?

TripAdvisor to niekwestionowany lider na rynku opinii, które biorą pod uwagę wszyscy planujący podróż. Zestawienia tego portalu oparte są na wpisach turystów i podróżników z całego świata, którzy opisują i oceniają m.in.: miasta, miejsca i zabytki.

Tym bardziej cieszy fakt, że w najnowszym rankingu „wschodzących gwiazd” na rok 2018 (Top Destinations on the Rise) mamy swojego przedstawiciela w pierwszej 10-tce. I to na bardzo wysokim, 5. miejscu.

Gdańsk, bo o nim mowa, jest oceniany przez zwiedzających jako fascynujące miejsce, pełne śladów historii i wielowiekowych tradycji. Bogactwo miasta było budowane na przestrzeni dziejów przez wielu mieszkańców, wśród których nie brakowało cudzoziemców, osiedlających się w Gdańsku na stałe.

Czym urzeka turystów perła Pomorza? Architekturą, spacerami śladami historii (nie tylko tej dawnej, ale także współczesnej – w końcu to kolebka Solidarności oraz miejsce zapalne podczas II wojny światowej), łatwością dotarcia z różnych zakątków Europy.

Gdańsk

Fot. Bartek Ryszka, shutterstock

Warte podkreślenia jest to, że miejsca w rankingu są układane według rocznego wzrostu pozytywnych opinii podróżników, którzy swoimi ocenami weryfikują m.in. jakość bazy noclegowej i dostępność atrakcji. Ważnym elementem przy ustalaniu poszczególnych miejsc jest też oferta restauracyjno-kulinarna, kulturalna… oraz wzrost zainteresowania rezerwacjami.

Moda na Europę?

W rankingu najlepszych „wschodzących gwiazd” wysokie miejsce zajęły też trzy inne miasta położone w Europie.

Nieco gorzej niż Gdańsk oceniono stolicę Łotwy, Rygę – zajęła 7. miejsce. Na 8. miejscu TripAdvisor umieścił chorwacki Rovinj, a oczko niżej znalazło się położone na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol miasto Nerja.

Ryga, stolica Łotwy

Fot. Olesya Kuznetsova, shutterstock

Pierwsza 10-tka rankingu wygląda następująco:

  1. Ishigaki, Japonia
  2. Kapaa, Hawaje, Stany Zjednoczone
  3. Nairobi, Kenia
  4. Halifax, Kanada
  5. Gdańsk, Polska
  6. San Jose, Kostaryka
  7. Ryga, Łotwa
  8. Rovinj, Chorwacja
  9. Nerja, Hiszpania
  10. Casablanca, Maroko

Włodarzom Gdańska serdecznie gratulujemy! I nie pozostaje nam nic innego, jak rekomendować pobyt w tym pięknym, polskim mieście!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
17.12.2017 pojawil sie artykul tego samego autora opisujacy rzetelnosc tripadvisora ;)
Pawel_T, 10 stycznia 2018, 13:18 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Szkoda że nie napisali że z lotniska do Centrum kursuje jedna linia autobusowa 210 dwa razy na godzinę a raz w weekendy,a PKM od marca wozić będzie tylko do Wrzeszcza,a Kanary że sobą wożą terminale do płacenia kartą dla cudzoziemców którzy kupili bilety a nie wiedzieli że trzeba je skasowac
Lizbona72, 10 stycznia 2018, 14:05 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »