Fly4free.pl

Rajskie wyspy do zaszczepionych turystów: Chcecie uniknąć kwarantanny? Potrzebna trzecia dawka!

Foto: Shane Myers Photography / Shutterstock
Od początku lutego Hawaje zmienią swoje reguły wjazdowe związane z pandemią koronawirusa. Jak ogłosiły miejscowe władze, aby uniknąć 5-dniowej kwarantanny, osoby w pełni zaszczepione będą musiały przyjąć dawkę przypominającą szczepionki.

Hawaje są jednym z miejsc, które w momencie zmniejszenia liczby zakażeń najszybciej zaczęły zdobywać zainteresowanie turystów. Podróznych było w pewnym momencie tak wielu, że lokalne władze prosiły linie lotnicze o zmniejszenie liczby połączeń na Hawaje. Teraz sytuacja nieco się zmieniła, a miejscowe władze zdecydowały się na zmianę warunków wjazdu. Obecnie uniknąć 5-dniowej kwarantanny mogą osoby w pełni zaszczepione lub pasażerowie, którzy przedstawią negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonany tuż przed podróżą.

Za kilkanaście dni te reguly się zmienią: Hawaje będą uznawały za w pełni zaszczepione tylko te osoby, które przyjmą dawkę szczepionki przypominającej (trzecią w przypadku szczepionek dwudawkowych lub drugą w przypadku jednodawkowej). Osoby, które tego nie zrobią, też będą musiały wykonać test na koronawirusa, by uniknąć kwarantanny.

– Wiemy, że ludzie potrzebują czasu na dostosowanie się do zmian, więc przynajmniej przez najbliższe 2 tygodnie przepisy nie zostaną zmienione – mówi David Ige, gubernator Hawajów w rozmowie z lokalnymi mediami.

Jak dodał, osoby, które już zarezerwowały wyjazdy na Hawaje nie zostaną objęte nowymi regulacjami. Nie jest jednak wykluczone, że przepisy zostaną jeszcze bardziej zaostrzone, bo lokalne władze rozważają obowiązek zaszczepienia się trzecią dawką jako warunek wstępu na różnego rodzaju publiczne imprezy i duże zgromadzenia.

Co ciekawe, Hawaje nie są aż tak mocno dotknięte pandemią koronawirusa. Jak informuje CNN, do tej pory zanotowano tam ok. 166 tysięcy przypadków COVID, a 75 procent populacji jest w pełni zaszczepiona dwiema dawkami szczepionki przeciw koronawirusowi.
 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »