Fly4free.pl

Rajski archipelag w końcu znosi obowiązkową kwarantannę dla turystów! Po ponad 2 latach

Foto: Martin Valigursky / Shutterstock
Władze Fidżi ogłosiły, że od 7 kwietnia wszyscy w pełni zaszczepieni podróżni nie będą już podlegali obowiązkowej kwarantannie. To próba odbudowania branży turystycznej w tym kraju, choć trzeba pamiętać, że restrykcje wciąż są dość rygorystyczne – podróżni planujący podróż na Fidżi muszą wykonać m.in. 2 testy na koronawirusa.


W czasie pandemii koronawirusa wstęp na Fidżi nie należał do najbardziej przejrzystych: najpierw kraj zamknął na ponad pół roku swoje granice, a potem stworzył tzw. „podróżniczą listę państw partnerskich”, których w pełni zaszczepieni obywatele podlegali krótszej kwarantannie. Kwatantanna obowiązywała zresztą przez cały czas od wybuchu pandemii, choć jej długość była już kilka razy skracana. Do dzisiaj długość kwarantanny wynosiła zaledwie 3 dni, a dla krajów spoza listy partnerskiej – od 10 do 14 dni.


Wprowadzone dzisiaj zmiany oznaczają, że system ten znika na dobre. W myśl nowych przepisów wszyscy w pełni zaszczepieni podróżni mogą wjechać na Fidżi bez obaw o kwarantannę. Nie oznacza to jednak swobodnego wjazdu, bo podróżni muszą pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia i zrobieniu 2 testów na koronawirusa: PCR lub antygenowego tuż przed wyjazdem na Fidżi oraz drugiego, już po przybyciu na rajski archipelag.
Turystyka jest niezwykle ważnym ogniwem gospodarki tego kraju – odpowiada za 35 procent krajowego PKB, a w branży turystycznej pracuje ponad 150 tysięcy osób. W latach przed pandemią Fidżi odwiedzało do 800 tys. zagranicznych turystów. W tym roku władze spodziewają się zaś przynajmniej 50 procent tej liczby, czyli ok. 440 tysięcy podróżnych z innych krajów.


Zlokalizowane na Pacyfiku Fidżi to 333 tropikalne wyspy zamieszkałe przed ok. 900 tysięcy mieszkańców.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Ponownie Mariusz wprowadzasz czytelników w błąd. Brak kwarantanny dotyczy tylko  pełnych covidian. Jako pisarz...sorry , dziennikarz z pewnym doświadczeniem powinieneś trzymać się rzetelności dziennikarskiej.Jak za wysokie mam wymagania to ponownie...sorry(heh)
Semen6969, 7 kwietnia 2022, 16:39 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »