Fly4free.pl

Z 4 egzotycznych tras odwołali aż 3! Dreamlinery LOT będą miały tej zimy mniej roboty

Foto: Grand Warszawski / Shutterstock
Wbrew zapowiedziom, w sezonie zimowym jednak nie polecimy z Gdańska do Tajlandii, Meksyku i na Kubę. Ze względu na niezadowalające wyniki sprzedaży biuro podróży Rainbow odwołało te trzy kierunki, a jedyną daleką czarterową destynacją z Trójmiasta będzie Dominikana. Loty na tej trasie będzie realizował LOT swoim Boeingiem 787 Dreamliner.

Ta zima miała upłynąć na gdańskim lotnisku pod znakiem egzotyki – już wiosną biuro podróży Rainbow zapowiadało uruchomienie w zimowym rozkładzie 4 dalekich tras czarterowych z tego lotniska. Teraz jednak okazuje się, że aż 3 z nich nie będą realizowane. Z czego to wynika? Biuro podróży Rainbow wskazuje na znaczący wzrost cen wycieczek, co jest związane z rosnącymi cenami paliwa, kursem dolara i infolacją. W efekcie ceny wycieczek miały skoczyć prawie o połowę.

To główne powody, dla których jesteśmy zmuszeni zrezygnować z trzech z zapowiadanych czterech połączeń z Gdańska. To kolejny po pandemii trudny rok dla turystyki, zwłaszcza egzotycznej. Biura podróży działają na 2 procentowej marży. Tu nie było jak już ciąć i trzeba było podjąć decyzję. „konsolidacji”, co w praktyce oznacza, że zimą z Gdańska nasze samoloty polecą tylko na Dominikanę – mówi w rozmowie z serwisem Trojmiasto.pl Maciej Szczechura, członek zarządu biura podróży Rainbow.

Odwołane są więc loty do Tajlandii, Meksyku i na Kubę, a jedyną daleką trasą dostępną z Gdańska będzie w zimowym sezonie Dominikana. Połączenie, które na zlecenie Rainbow będą wykonywać Dreamlinery LOT, wystartuje 14 listopada. Ceny wycieczek na Dominikanę z Gdańska zaczynają się obecnie od ok. 6800 PLN za osobę.

Pasażerowie, którzy wykupili wycieczki do odwołanych destynacji, mogą polecieć na wakacje z innego lotniska lub zrezygnować z wycieczki i otrzymać pełny zwrot poniesionych kosztów.

Dreamlinery LOT polecą z lotnisk regionalnych

Czarterowe połączenia biura Rainbow będzie realizować LOT swoimi Dreamlinerami w ramach niedawno podpisanej umowy o wartości 364 mln PLN. W jej ramach trzy Boeingi 787 będą obsługiwać loty Rainbow z lotnisk w Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Warszawie.

– Dla Gdańska, jako lotniska regionalnego, na którym loty za ocean to nowość, pierwszy rok jest zawsze najtrudniejszy i teraz się niestety o tym przekonaliśmy – mówi na łamach Trojmiasto.pl Szczechura.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »