Fly4free.pl

Wakacje w Afryce: Loty Qatar Airways do Botswany z Pragi za 1916 PLN. Wiele terminów

1916 PLN
lwy w Botswanie
Foto: GUIDO BISSATTINI / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Co za okazja! Wybierzcie się na safari i „zapolujcie” z aparatem na wielką piątkę Afryki. Zamieszkajcie na terenie Parku Narodowego Chobe i napawajcie się odgłosami dzikiej przyrody. Spędźcie trochę czasu w górach Tsodilo, oddając się trekkingowi oraz zahaczcie o deltę Okawango. Zapowiada się aktywny wypoczynek!

W gorący okresie wakacyjnych wyjazdów (lipiec-sierpień) możecie udać się do Botswany! Podróżować będziecie z praskiego lotniska im. Václava Havla samolotami 5* linii lotniczej Qatar Airways, np. w terminie (17-25.08).

Po drodze czekać was będą przesiadki w Dosze oraz Johannesburgu. Obie są gwarantowane przez przewoźnika – w razie jakichkolwiek opóźnień wynikających z jego winy, otrzymacie bezpłatnie nowy bilet na dalszą podróż. Podczas międzykontynentalnych lotów możecie liczyć na catering w postaci dwóch posiłków, przekąsek oraz bezpłatnych napojów bezalkoholowych.

Termin podróży: lipiec – sierpień
Linia lotnicza: Qatar Airways
Bagaż: rejestrowany, podręczny oraz przedmiot osobisty (mały plecak lub damska torebka)

Podróż1916 PLN

Praga – Botswana – Praga »

Kilka przykładowych terminów z wakacyjnymi lotami do Botswany: 1-16 lipca, 8-16 lipca, 15-23 lipca, 3-18 sierpnia, 3-19 sierpnia, 10-18 sierpnia, 10-24 sierpnia, 17-25 sierpnia oraz 17-31 sierpnia.

Hotel295 PLN/2 osoby/noc

Po przylocie do Botswany rekomenduję wam spędzić noc na aklimatyzacji z Afryką i relaks po podróż. Następnie ruszycie na eksplorację tego pięknego kraju. Na miejsce zakwaterowania wybrałem dla was pobyt w 3* Peermont Metcourt Inn At The Grand Palm Resort, który znajduje się na obrzeżach Gabarone i oferuje bezpłatny parking dla swoich gości.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Samochód890 PLN/7 dni

Z własnym autem bez problemu dostaniecie się do jednego z kilku parków narodowych (np. Chobe), gdzie będziecie mieli prawie „na wyciągnięcie ręki” dzikie zwierzęta. Zachęcam was do wypożyczenia samochodu zaraz po przylocie do Gaborone, ceny zaczynają się już od 127 PLN/doba.

Botswana, co warto?

Dla osób, które ubóstwiają przyrodę, Botswana to pozycja obowiązkowa. Zwiedzanie kraju polecam rozpocząć od jednej z największych atrakcji – delty Okawango. Ta największa na świecie śródlądowa delta rzeczna zajmuje obszar prawie 15 tys. km2. To siedlisko wielu, rzadko spotykanych i zagrożonych zwierząt. Odkrywanie tego miejsca można odbyć zarówno tradycyjnie – z jeepa – jak i z drewnianej łodzi tzw. „makoro”. Okawango kilka lat temu została wpisana na listę UNESCO i jest uznawana za jeden z „siedmiu cudów Afryki”.

Co jeszcze? Oczywiście safari, na które polecam udać się do Parku Narodowego Chobe. Tam właśnie z okien samochodu będziecie mogli podziwiać dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Turyści i podróżnicy odwiedzające to miejsce starają się „upolować” na fotografii wielką piątka Afryki, czyli słonia, nosorożca, lwa, bawoła oraz lamparta. Aby tego dokonać, rekomenduję wam wolną jazdę przez park oraz rozglądanie się we wszystkie strony – życzę powodzenia 😉 Podobnych doznać, doświadczyć możecie, wybierają także inne rejony, np: Moremi Game Reserve czy Mokolodi Nature Reserve.

Zachęcam także do wizyty na wzgórzach Tsodilo. To miejsce, gdzie czeka na was wiele ciekawych atrakcji, m.in. jaskinie, w których można znaleźć ponad 4500 malowideł, pochodzących sprzed 100 000 lat. Nie zapomnijcie również umieścić na liście zwiedzania, czerwonych pustyni Kalahari.

słoń w Botswanie
Foto: Donovan van Staden / Shutterstock
Foto: 2630ben / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Z Polski do stolicy Czech łatwo i wygodnie dostaniecie się na wiele sposobów.

  • Wyjeżdżając do Botswany nie potrzebujecie wizy, o ile nie planujecie spędzić w tym kraju więcej niż 90 dni. Okres ważności paszportu to minimum 6 miesięcy.

  • Trochę informacji i porad praktycznych na temat Botswany znajdziecie w tym wątku na naszym forum.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »