Fly4free.pl

Czekanie na przesiadkę może być ciekawe. Te linie oferują bezpłatne zwiedzanie lub hotel dla oczekujących na lot

Lotnisko
Foto: Dr Ajay Kumar Singh / ShutterStock
Podróżowanie zwłaszcza na dłuższych trasach bardzo często obejmuje przesiadki, które niekiedy zmuszają nas do odczekania wielu godzin na połączenie do miejsca docelowego. Niektóre linie mają program międzylądowań, dzięki któremu czas na kolejny lot można spędzić bardzo przyjemnie, nierzadko totalnie bezpłatnie. Sprawdziliśmy, jak wyglądają takie pakiety w liniach, które oferują je swoim pasażerom.

Trzy pakiety dla pasażerów od Etihad

Lecąc do miejsca docelowego z przesiadką w Abu Zabi, pasażerowie Etihad mają do wyboru trzy pakiety dla tych, którzy chcą spędzić dodatkowy czas w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pierwszy z nich – „Transit Connect” jest przeznaczony dla podróżnych oczekujących na drugi lot powyżej 10 godzin, ale nie dłużej 24 godziny. Linia zakwateruje takiego podróżnego w hotelu nieopodal lotniska, gdzie można odpocząć przed kolejnym lotem. Jakie są wymagania, aby skorzystać z tego pakietu?

● Pasażer posiada wcześniej zorganizowaną wizę na wjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich lub kwalifikuje się do jej otrzymania w dniu przyjazdu
● Pasażer przesiada się do i z lotu obsługiwanego przez Etihad
● Podróż nie dotyczy takich kierunków jak Amman, Bahrajn, Kair, Dammam, Doha, Stambuł, Dżudda, Chartum, Kuwejt, Lagos, Liban, Medyna, Maskat, Nairobi, Rijad, Seszele i Tel Awiw
● Pasażer ma ukończone 18 lat
● Minimalna opłata musi wynieść 500 dolarów za loty w jedną stronę i 750 dolarów za osobę w przypadku lotów w obie strony, łącznie z opłatami i podatkami

Drugi pakiet – „Stopover on us” dedykowany jest podróżnym, którzy zdecydują się na niego dłuższy, maksymalnie 48-godzinny pobyt w Abu Zabi. W jego ramach pasażerowie mogą skorzystać z zakwaterowania w 3- i 4-gwiazdkowych hotelach. Etihad na swojej stronie przekazał, że z pakietu będzie można korzystać tylko do 20 grudnia 2023 roku. Wymagania do spełnienia są następujące:

● Pasażer posiada wcześniej zorganizowaną wizę na wjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich lub kwalifikuje się do jej otrzymania w dniu przyjazdu
● Lot w obie strony musi być organizowany przez Etihad
● Rezerwacji należy dokonać przynajmniej trzy dni przed planowanym przyjazdem do hotelu
● Główny rezerwujący musi mieć ukończone 21 lat

Ostatni, najbardziej atrakcyjny pakiet („Best of Abu Zabi”) upoważnia podróżnych, którzy chcą spędzić 2-4 noce w ramach międzylądowania do skorzystania z 40 proc. zniżki na pobyt w jednym z 11 wskazanych na stronie Etihad 4- lub 5-gwiazdkowych hoteli ze śniadaniem. Pakiet ten również obowiązuje do 20 grudnia 2023 roku. Wymagania do skorzystania z tej oferty są identyczne co przy pakiecie „Stopover on us”.

Wycieczki i bezpłatne noclegi od Turkish Airlines

Flagowy turecki przewoźnik ma prawdopodobnie jedną z najatrakcyjniejszych ofert dla podróżnych, którzy przelatują przez lotnisko w Stambule. Pasażerowie mający co najmniej 6-godzinną przerwę w podróży, mogą skorzystać z jednej z wycieczek Touristanbul, podczas której wykwalifikowany przewodnik opowie na miejscu o najbardziej znanych atrakcjach tureckiej metropolii, takich jak Błękitny Meczet, Hagia Sophia i Wielki Bazar.

Pasażerowie, którzy spędzą w Stambule w ramach międzylądowania co najmniej 20 godzin, mogą kwalifikować się natomiast do uzyskania bezpłatnego noclegu w hotelu 4-gwiazdkowym (lub dwóch nocy w hotelu 5-gwiazdkowym, jeśli lecą klasą biznes). Wystarczy dowiedzieć się, czy kierunek docelowy znajduje się na liście przewoźnika, po czym złożyć rezerwację na wskazany na stronie linii adres mailowy.

Darmowy pobyt w hotelu od Emirates

Osoby, które oczekują w Dubaju na przesiadkę od 10 do 24 godzin lub od 8 do 26 godzin w przypadku rezerwacji dokonanych 11 października 2022 roku lub później (jeśli podróżują w klasie ekonomicznej premium lub ekonomicznej), mogą skorzystać z pakietu linii Emirates „Dubai Connect”. Co ważne, czas przesiadki musi być możliwie jak najlepszy spośród wszystkich dostępnych opcji połączeń. Z pakietu mogą także skorzystać podróżujący pierwszą klasą lub klasą biznes, w przypadku rezerwacji dokonanych 20 lipca 2023 roku lub później, gdy czas ich międzylądowania z przesiadką wynosi od 6 do 26 godzin.

Ci, którzy kwalifikują się do skorzystania z pakietu, otrzymają bezpłatny pobyt w hotelu, wraz z wyżywieniem, a także opcjonalnymi przekąskami, minibarem czy zabiegami SPA. Do obiektu podróżni zostaną zabrani bezpłatnym autokarem, a całą operację wspierają pracownicy linii. Do tego pasażerowie mają możliwość wyrobienia wizy na wjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Spore oszczędności za hotel od Qatar Airways

Podróżni, którzy mają przesiadkę w Dosze, mogą skorzystać ze zniżek na rezerwację jednego z hoteli włączonych do programu przez Qatar Airways. Zaczynają się one już od 24 dolarów za noc w hotelu 4-gwiazdkowym (opcja standardowa), ale są też opcje premium i luksusowe, które są droższe, ale wciąż oferują doskonałą wartość i sporą oszczędność. Podróżnicy mogą zdecydować się na pobyt maksymalnie na cztery noce.

Wybierając taką formę odpoczynku przed kolejnym lotem na lotnisku w Dosze, można sporo zaoszczędzić na rezerwacji hotelu. Przykładowo, za pokój deluxe w jednym z obiektów w pobliżu lotniska należy zapłacić około 262 dolary za noc. Skorzystanie z pakietu Qatar Airlines obniża tę cenę do około 83 dolarów.

Malaysia Airlines i Singapur z darmowymi lotami i wycieczkami

Malezyjska linia oferuje przesiadkowym pasażerom możliwość skorzystania z dwóch wakacji w cenie jednych, co nazwano „Bonus Side Trip”. Podróżni lecący przez Kuala Lumpur mogą skorzystać z bezpłatnego, dodatkowego lotu krajowego do jednej z 11 lokalizacji. Są to lotniska w Alor Setar, Langkawi, Johor Bahru, Kota Bharu, Kuala Terengganu, Kuantan, Penang, Kuching, Bintulu, Miri i Sibu.​ Jedynym wymogiem jest zapłata podatków samorządowych i lotniskowych.

Podróżujący z kolei tranzytem przez Singapur, którzy mają przerwę w podróży trwającą od 5,5 godziny do 24 godzin, mogą skorzystać z jednej z bezpłatnych wycieczek krajowych, organizowanych przez lotnisko Changi i Singapore Airlines. Do wyboru są cztery rodzaje wycieczek, a każda z nich trwa 2,5 godziny. Wśród opcji znajdują się spacer po dzielnicy Changi, odkrywanie zabytków miasta, piesza eksploracja lotniska Changi i wycieczka śladem singapurskiego dziedzictwa.

Do rezerwacji wycieczki wymagany jest paszport, karty pokładowe, ważna wiza wjazdowa i potwierdzenie zabukowania wycieczki. Nieporęczne lub duże bagaże można zostawić w punkcie przechowywania w tranzycie na lotnisku przed odprawą na wycieczkę. O dostępności miejsc decyduje kolejność zgłoszeń, a na niektórych trasach wycieczek dodatkowo można skorzystać z degustacji lokalnej kuchni.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »