Fly4free.pl

Prawie 19,5 godziny w autokarze! To będzie najdłuższa polska trasa krajowa w historii

Foto: Flixbus

Flixbus najpewniej od połowy czerwca uruchomi połączenie z Gdańska do Ustrzyk Górnych w samym sercu Bieszczad. Bezpośrednia trasa będzie liczyła ponad 1000 kilometrów, a rozkładowy czas przejazdu to 19 godzin i 20 minut!

Informację o nowej i dość niezwykłej trasie podał nieoficjalny profil facebookowy Flixbus Polska na dzień przed zapowiedzianą na środę konferencją prasową, na której autokarowy przewoźnik przedstawi swoją wakacyjną siatkę tras. Połączenie jest już w rozkładzie jazdy i systemie rezerwacyjnym, ale bilety nie są jeszcze dostępne w sprzedaży. Najpewniej trasa zostanie jednak uruchomiona w połowie czerwca.

Co w niej takiego niezwykłego? Będzie to prawdopodobnie najdłuższa trasa krajowa w Polsce, licząca ponad 1000 kilometrów. Autobusy Flixbusa będą startowały na przystanku przy lotnisku w Gdańsku, a następnie będą się zatrzymywały na następujących stacjach: Gdańsk DA – Grudziądz – Toruń DA – Ciechocinek – Włocławek – Płock – Nowy Dwór Mazowiecki, Warszawa-Modlin – Warszawa  Młociny – Warszawa Zachodnia – Radom – Skarżysko-Kamienna – Kielce – Tarnów – Dębica – Rzeszów – Przemyśl – Sanok – Zagórz – Lesko – Polańczyk – Solina – Ustrzyki Dolne – Czarna Górna – Lutowiska – Ustrzyki Górne.

Foto: Flixbus

Kto chce przejechać całą trasę, musi mieć żelazne zdrowie. Z dworca w Gdańsku do Ustrzyk Górnych jedzie się według rozkładu 18 godzin i 50 minut, a na lotnisko w Gdańsku – 19 godzin i 20 minut!

Według rozkładu autokar wyruszy z Ustrzyk Górnych o godzinie 18.50, a na przystanku końcowym Gdańsk Lotnisko powinien się zameldować o godz. 13.50 następnego dnia.

Więcej szczegółów na temat wakacyjnych tras przewoźnika poznamy w środę. Z informacji strony Flixbus Polska – Nieoficjalny Profil wynika, że przewoźnik uruchomi takie trasy jak Katowice-Wilno, Warszawa-Łeba, Warszawa-Tallin, Medyka-Brema, Szczecin-Kraków/Zakopane, Zakopane-Mrzeżyno.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »