Fly4free.pl

Potężna awaria na Luton. Przez ponad 3 godziny lotnisko nie przyjmowało żadnych samolotów!

Foto: Phil Mosley / Unsplash
Awaria elektryczności na lotnisku Londyn Luton sprawiła, że przez ponad 3 godziny port lotniczy nie przyjmował żadnych samolotów. Doprowadziło to jednocześnie do licznych odwołań i opóźnień rejsów wylatujących z podlondyńskiego lotniska.

Luton to jedno z najpopularniejszych lotnisk dla pasażerów z Polski, głównie dzięki Wizz Airowi. Jednak jak czytamy w serwisie „Independent”, niedzielnego poranka nie będą oni wspominali najmilej. Przed godziną 7 rano w okolicy portu lotniczego doszło do poważnej awarii, której efektem był brak prądu. To zaś oznaczało, że lotnisko nie było w stanie korzystać z niektórych elementów nawigacji i było zmuszone do tego, by zaprzestać przyjmowania samolotów.

Awaria trwała ponad 3 godziny – w tym czasie aż 18 samolotów musiało być przekierowane na inne lotniska. W brytyjskiej prasie czytamy, że były to przede wszystkim samoloty Wizz Aira lecące z Europy Środkowo-Wschodniej, które były przekierowywane na inne lotniska, m.in. do East Midlands, Liverpoolu, Doncaster, a nawet na lotnisko Paryż Beauvais!

Dopiero po godzinie 10 rano lokalnego czasu władze portu poinformowały, że awaria została usunięta, a ruch powoli jest przywracany. Pierwszym lotem, który wylądował o czasie, były połączenie Ryanaira z Dublina tuż po godzinie 10 lokalnego czasu.

Warto jednak dodać, że z powodu tak dużej liczby przekierowań w dalszym ciągu wiele połączeń z Luton jest mocno opóźnionych, a niektóre loty są nawet odwołane.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »